Uwaga

Ogłoszenia parafialne

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 3 stycznia 2021

  1. W środę, 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). W naszym kościele Msze święte według porządku niedzielnego: o godz. 9:00, 11:00, 12:30 i 18:30. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy – będzie można nabyć przed liturgią. Po Mszy świętej – możliwość złożenia ofiary na Światowy Fundusz Misyjny.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18:30 – Msza święta w intencji kapłanów i osób konsekrowanych; następnie do godz. 20:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  3. Zgodnie z wydanym wcześniej dekretem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, w tym roku z racji pandemii w naszej poznańskiej archidiecezji nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich – kolędy. Kapłani udają się tylko z okazji poświęcenia domu albo mieszkania na wyraźne zaproszenie nowych Parafian. Podobnie jak w niektórych parafiach naszej archidiecezji, także w naszej wspólnocie podejmiemy modlitwę – podczas wieczornych Mszy świętych – za Parafian, zamieszkałych na poszczególnych ulicach. Program zostanie podany w uroczystość Trzech Króli. 
  4. Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki wydał odpowiedni DEKRET, w którym udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.
  5. W naszym kościele (w nawie głównej, w kaplicy bocznej i na balkonach) podczas liturgii maksymalnie może przebywać 19 osób. Wszelkie ograniczenia postarajmy się przyjąć ze zrozumieniem i gorliwie módlmy się o ustanie epidemii. Biorąc udział w liturgii, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego.
  6. Drogim Parafianom oraz Przyjaciołom naszego Sanktuarium bardzo dziękuję za składane ofiary na dokończenie prac przy zewnętrznej elewacji i ociepleniu naszego kościoła – serdeczne Bóg zapłać! Na ten cel zostanie przeznaczona składka w przyszłą niedzielę, drugą niedzielę miesiąca. Wszystkich, którzy w obecnym, niełatwym czasie chcieliby wspomóc nasze ważne dzieło, proszę o wpłacanie ofiar na konto parafii; numer konta jest podany na naszej stronie internetowej. Niech Wszystkim Dobroczyńcom Pan Bóg wynagradza wszelkie dobro!
  7. Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.

Intencje od 3 do 10 stycznia 2021

Niedziela

3.01.2021

  9:00  Za Parafian

11:00 O opiekę Matki Bożej z Guadalupe – z prośbą o szczęśliwą operację oraz o szybki powrót do zdrowia dla mamy Krystyny

12:30  rez.

18:30  + Teresa i Mikołaj

Poniedziałek
4.01.2021

18:30  Z okazji 1. rocznicy Sakramentu Chrztu Bazylego – z prośbą o łaskę trwania w jedności z Chrystusem

Wtorek
5.01.2021

18:30  + Alojzy Jasiczek

Środa

6.01.2021

Objawienie Pańskie - uroczystość

  9:00  W intencji Marii – w dniu 85. Urodzin – o Boże błogosławieństwo i zdrowie

11:00  Za Parafian

12:30  + Roman Cieśliński (int. od Hanny i Edwina Szukalskich)

18:30  + Alojzy Jasiczek

Czwartek
7.01.2021

18:30  W intencji kapłanów i osób konsekrowanych – o wierność powołaniu

Piątek
8.01.2021

18:30  + Alojzy Jasiczek

Sobota
9.01.2021

18:30  O Boże błogosławieństwo, pokój serca i łaskę zdrowia dla Michała

Niedziela

10.01.2021

Chrzest Pański - święto

  9:00  Za Parafian

11:00  + Alojzy Jasiczek

12:30  O Boże błogosławieństwo i opiekę Świętego Józefa dla Ewy i Zbyszka oraz ich dzieci

18:30  Z wdzięcznością za dar poczęcia oraz z prośbą o prawidłowy rozwój dzieci, szczęśliwe rozwiązanie i potrzebne łaski dla rodziny