Wniebowstąpienie Pańskie - 24 maja 2020

1. Dzisiaj – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.Trwamy na modlitwie podczas Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę i kończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła.
  2. Msza święta w intencji dzieci nienarodzonych – w poniedziałek, 25 maja, o godz. 18:00.
  3. Okazja do spowiedzi świętej – w dni powszednie – pół godziny przed Mszą świętą, w uzasadnionych sytuacjach termin spowiedzi można ustalić telefonicznie lub sms-em pod numerem telefonu: 531 607 305.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
    we wtorek – wspomnienie św. Filipa Neri;
    w środę – św. Pawła VI, Papieża;
    w piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki archidiecezji poznańskiej.
    W czwartek, 28 maja – 39. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
  5. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej – w tygodniu po zakończeniu Mszy świętej, w niedziele – po Mszy świętej o godz. 11:00.
  6. Na życzenie wielu Parafian, zwłaszcza nowych Mieszkańców, którzy przybyli do naszej Parafii w ciągu kilku ostatnich tygodni – po konsultacji z Księdzem Biskupem i Księdzem Dziekanem – od czerwca w niedzielę będzie w naszym kościele dodatkowa Msza święta o godz. 18:30; od lipca – zamiast godz. 18:30 – godz. 21:00. Pamiętajmy, że w kościele obecnie może przebywać maksymalnie 28 osób. Fragment DEKRETU Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego dotyczącego duszpasterstwa w czasie epidemii (maj 2020): "Z uwagi na wprowadzone ograniczenia serdecznie zachęcam wiernych do duchowej łączności z liturgią Mszy św. za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych. Warto jednocześnie rozważyć fizyczny udział we Mszy św. w świątyniach, w których jest wystarczająca liczba miejsc, zwłaszcza w dni powszednie. Proszę jednak szczególnie osoby będące w grupie podwyższonego ryzyka zarażenia (chorych, starszych wiekiem i kobiety w stanie błogosławionym) o pozostanie w domu. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest przedłużona i obowiązuje aż do odwołania".
  7. W tym tygodniu – Msze święte według normalnego porządku, z wyjątkiem piątku; w najbliższy piątek, 29 maja – Msza święta i nabożeństwo majowe – rano o godz. 8:00 (wyjątkowo nie będzie liturgii wieczorem).
  8. Biuro parafialne – nieczynne w środę – z powodu przeprowadzanej dezynfekcji kościoła i innych pomieszczeń.
  9. Bardzo dziękuję Drogim Parafianom i odwiedzającym nasze Sanktuarium za ofiary, składane w kościele oraz wpłacane w obecnym czasie na konto naszej parafii (Numer konta na naszej stronie internetowej). Bóg zapłać! za wszelkie dary serca!Podziękowanie: dla naszego Organisty – pana Kamila Lisa za posługę podczas dziękczynnej Mszy świętej za życie i pontyfikat św. Papieża Jana Pawła II oraz za koncert muzyki organowej – wykonanie utworów ks. Józefa Surzyńskiego i jego brata Mieczysława Surzyńskiego; dla pana Arkadiusza Bręka za przeprowadzenie transmisji on-line liturgii i koncertu oraz za prowadzenie parafialnego konta FB.
  10. Pragniemy jako parafia włączyć się w pomoc potrzebującym w czasie trwającej pandemii poprzez wsparcie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, który prowadzą Siostry Elżbietanki w Łopiennie w archidiecezji gnieźnieńskiej. Do końca maja w kawiarence – przed Mszą świętą i po liturgii – można składać środki czystości, proszki do prania, płyny i papierowe ręczniki. Za wszystko – serdeczne Bóg zapłać!
  11. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią – w naszej Parafii przeżywamy dzisiaj Niedzielę Pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Po Mszach świętych – możliwość złożenia ofiary na utrzymanie naszego Seminarium. W sobotę, 23 maja – ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki wyświęcił w Katedrze 9 nowych kapłanów dla naszej poznańskiej archidiecezji. Pamiętajmy o księżach neoprezbiterach w naszych modlitwach i prośmy o nowe powołania do kapłaństwa.
  12. Przeżywając maj – miesiąc poświęcony czci Matki Bożej, codziennie o godz. 20:30 razem z naszymi Księżmi Biskupami złączmy się w naszych rodzinach we wspólnej modlitwie różańcowej, błagając Pana Boga o potrzebne łaski, zwłaszcza o oddalenie pandemii i o potrzebny deszcz. We wtorek z okazji Dnia Matki pamiętajmy o naszych Matkach, aby żyjącym Pan Bóg błogosławił, a zmarłym dał udział w chwale świętych.
  13. Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego oraz Gościa Niedzielnego.

Intencje od 24 do 31 maja 2020 r.

24.05.2020

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  9:00   + Joanna i Leon Wachowiakowie
11:00   + Iwona Patelka, Salomea i Jan Kubiakowie