12. Niedziela zwykła - 23 czerwca 2024

1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie po zakończeniu Mszy świętej; w niedziele – po Mszy świętej o godz. 18:30.
  2. Modlitwa w intencji dzieci poczętych i ich rodziców oraz rodziców po utracie dziecka – w najbliższy wtorek, z racji 25. dnia miesiąca – o godz. 18:00 – modlitwa różańcowa, o godz. 18:30 – Msza święta, nabożeństwo czerwcowe i ekspiacyjne za grzechy przeciwko świętości życia.
  3. W naszym kościele w lipcu i w sierpniu Msze święte w niedziele: o godz. 9:00, 11:00 i 18:30; nie ma Mszy świętej o 12:30; w dni powszednie – zasadniczo bez zmian: o godz. 18:30; w środę – o godz. 8:00.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w poniedziałek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, we wtorek – wspomnienie NMP Świętogórskiej z Gostynia, w czwartek – Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek – św. Ireneusza z Lyonu, w sobotę – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msza święta w naszym kościele o godz. 18:30 (w tym dniu składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej, tzw. Świętopietrze).
  5. Uroczystości odpustowe w Katedrze Poznańskiej: w piątek – Nieszpory o godz. 18:00; w sobotę – Suma Odpustowa o godz. 10:00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Arcybiskupa Antonio Guido Filipazziego, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Będzie to pierwsza w naszej archidiecezji uroczysta celebracja liturgiczna nuncjusza – ambasadora Watykanu w Rzeczypospolitej Polskiej. Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki serdecznie zaprasza do udziału i wspólnej modlitwy!
  6. Z okazji uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła, po Nieszporach w Katedrze w dniu 28 czerwca, Arcybiskup Metropolita Poznański przyznaje najwyższe odznaczenia osobom świeckim zasłużonym dla Archidiecezji Poznańskiej. W tym roku z naszej parafii medale Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis (Wielce Zasłużony dla Archidiecezji Poznańskiej) otrzymają następujące osoby: Pan Arkadiusz Bręk, Państwo Małgorzata i Krzysztof Frąckowiakowie oraz Państwo Aleksandra i Krzysztof Maćkowiakowie. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszelkie dobro dla archidiecezji poznańskiej i naszej parafii!
  7. W najbliższą sobotę podczas wieczornej Mszy świętej będzie modliła się z nami Pani Magdalena Wolińska–Riedi, dziennikarka, korespondentka telewizyjna z Włoch i z Watykanu, która przez prawie 20 lat mieszkała za Spiżową Bramą. Po liturgii podzieli się świadectwem o św. Janie Pawle II oraz będzie podpisywała swoją książkę. Szczegółowe informacje – na stronie internetowej i na parafialnym FB. Serdecznie zapraszamy na spotkanie.
  8. W poniedziałek, 1 lipca, w kościele św. Michała Archanioła w Poznaniu (ul. Stolarska 7) o godz. 18:00 będzie obecna meksykańska siostra zakonna z płaszczem Matki Bożej z Guadalupe. Szczegółowe informacje na stronie parafii św. Michała Archanioła.
  9. Bardzo dziękuję za ofiary, składane w kościele i wpłacane na konto bankowe. Niech Pan Bóg wynagradza każdą ofiarę i wszelkie dobro. Naszych Dobroczyńców zawierzamy szczególnej opiece św. Józefa.
  10. Rodziców dzieci z klasy III bardzo proszę o odbiór pamiątek komunijnych oraz nośników ze zdjęciami z uroczystości.
  11. Intencje mszalne można zamawiać w biurze parafialnym. Jako katolicy pamiętajmy o Ofierze Mszy Świętej za naszych zmarłych oraz o innych wydarzeniach w naszym życiu.
  12. Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego i czasopism dla dzieci. Niech Boża opieka i ludzka życzliwość towarzyszą Wszystkim w czasie wakacji!

Intencje od 23 do 30 czerwca 2024

23.06.2024

9:00  + Teresa Kłoczowska

11:00   Z okazji Dnia Ojca – w intencji Adama i Krzysztofa, aby mądrze kochali swoje dzieci i wskazywali im właściwe wartości