Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 22 listopada 2020

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. W listopadzie przez 8 dni – w tym roku na mocy Dekretu Penitencjarii Apostolskiej przez cały miesiąc – można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych i uczmy tego młode pokolenie.
  3. Modlitwa za zmarłych – wymienianki roczne – w najbliższy poniedziałek: o godz. 18:00 – modlitwa różańcowa; o 18:30 – Msza święta.
  4. Msza święta w intencji dzieci poczętych oraz ich rodziców, także rodziców po utracie dziecka – w środę, 25 listopada, o godz. 18:30. Przedtem – o godz. 18:00 – modlitwa różańcowa. W środę nie będzie Mszy świętej o godz. 8:00.
  5. Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki wydał odpowiedni DEKRET, udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.
  6. W naszym kościele (w nawie głównej, w kaplicy bocznej i na balkonach) podczas liturgii maksymalnie może przebywać 19 osób. Wszelkie ograniczenia postarajmy się przyjąć ze zrozumieniem i gorliwie módlmy się o ustanie epidemii. Biorąc udział w liturgii, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego.
  7. Zgodnie z wcześniej podaną informacją – matki dzieci pierwszokomunijnych (dzieci z klas trzecich oraz tych, które przygotowują się do Wczesnej Komunii Świętej) zapraszam na nabożeństwo z katechezą – w najbliższy poniedziałek, 23 listopada. o godz. 19:15. Podczas liturgii zostaną zachowane zasady bezpieczeństwa sanitarnego.
  8. Z Bożą pomocą i z błogosławieństwem naszego ks. Arcybiskupa Metropolity – zgodnie z projektem – kontynuujemy prace przy zewnętrznej elewacji i ociepleniu kościoła.
    W naszych modlitwach przez wstawiennictwo św. Józefa gorąco polecajmy to ważne dzieło – dla Wspólnoty Parafii i Sanktuarium!
    W przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej można zobaczyć zaprojektowaną wcześniej wizualizację naszej parafialnej świątyni.
    Drogim Parafianom oraz Przyjaciołom naszego Sanktuarium, zwłaszcza ze środowiska lekarzy naszego miasta, którzy podkreślają wartość i świętość życia, bardzo dziękuję za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto parafii – serdeczne Bóg zapłać! Niech Wszystkim Dobroczyńcom Pan Bóg wynagradza wszelkie dobro!
  9. W dniu 8 grudnia, przypada 150. rocznica ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła Powszechnego. Dokonał tego aktu Papież bł. Pius IX w 1870 roku, wydając Dekret Quemadmodum Deus. Nabożeństwo do św. Józefa odżywa w naszych czasach. Do owocnego przeżycia tej rocznicy i pogłębienia kultu Opiekuna Pana Jezusa jako wspólnota Parafii oraz Sanktuarium Świętości Życia przygotujemy się poprzez rekolekcje adwentowe w dniach od 28 listopada do 1 grudnia br. Rekolekcje poprowadzi ks. Maciej Kubiak, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Wilkowicach k/Leszna. Program rekolekcji znajduje się w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej naszej parafii oraz na parafialnym FB. W kawiarence można nabyć książkę pt. Wszystko o świętym Józefie. Patron XXI w. – Opiekun Boga na ziemi i Mąż Bogurodzicy. Ofiara – dobrowolna – cegiełka na budowę naszego kościoła parafialnego.
  10. W najbliższą sobotę obchodzi swoje Imieniny Ksiądz Biskup Senior Zdzisław Fortuniak. O Czcigodnym Solenizancie pamiętajmy w naszych modlitwach.
  11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny.
  12. Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego oraz Gościa Niedzielnego.

Program rekolekcji adwentowych

Sobota – 28 listopada

godz. 17:30 – 18:20 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
godz. 18:30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Niedziela – 29 listopada (Msze święte według porządku niedzielnego)

Msza święte z nauką rekolekcyjną o godz. 9:00, 11:00, 12:30 i 18:30
[o godz. 12:30 – bezpośrednia transmisja online]

Poniedziałek i wtorek – 30 listopada i 1 grudnia

Msza święte z nauką rekolekcyjną o godz. 9:00, 18:30 i 19:30
[o godz. 19:30 – bezpośrednia transmisja online]

Intencje od 22 do 29 listopada 2020 r.

22.11.2020

9:00  + Antonina i Zygmunt oraz  zmarli  z  rodzin  Mrozów i Pruszyńskich
11:00   W intencji Agnieszki i Zbigniewa – w 35. rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo
12:30  + Waldemar Figlarz (int. od Sylwii i Szymona z dziećmi)