Ograniczenie liczby osób w Sanktuarium
od 27 marca br. obowiązuje limit - tylko 15 osób może przebywać jednocześnie w kościele
Apel o przestrzeganie przepisów sanitarnych

3. Niedziela Wielkanocy - 18 kwietnia 2021

1. Dzisiaj Kościele katolickim w naszej Ojczyźnie przypada Niedziela Biblijna oraz rozpoczyna się Trzynasty Tydzień Biblijny. W tym tygodniu zadbajmy o osobistą, codzienną lekturę i rozważanie Ewangelii wg św. Marka, która została wybrana na piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wychodząc z kościoła można zabrać karteczkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Marka i Księgi Mądrości. Niech Słowo Boże będzie dla nas światłem na drogach codzienności!
  2. Modlitwa za zmarłych – wymienianki roczne – w najbliższy poniedziałek: o godz. 17:50 – modlitwa różańcowa, o godz. 18:30 – Msza święta za zmarłych.
  3. Z racji przeżywanego Roku Świętego Józefa również w poniedziałek, 19 kwietnia, podczas wieczornej Mszy świętej, której będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. dr Rafał Pajszczyk oraz okolicznościowego nabożeństwa modlimy się w intencji mężów i ojców a także narzeczonych przygotowujących się do tej ważnej roli. Transmisja liturgii online.
  4. We wtorek przypada 19. rocznica Ingresu ks. Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego do Katedry Poznańskiej. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.
  5. Modlitwa w intencji dzieci poczętych oraz ich rodziców – w przyszłą niedzielę, 25 kwietnia; o godz. 18:00 – modlitwa różańcowa, o godz. 18:30 – Msza święta. Polecamy także lekarzy i pracowników Służby Zdrowia.
  6. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Nowych Parafian, którzy w ostatnim czasie zamieszkali na terenie naszej parafii serdecznie zapraszam do zgłoszenia się w biurze parafialnym i zapisania się do naszej wspólnoty. Oficjalna przynależność do parafii jest istotna np. przy uzyskaniu zaświadczenia dla osób, które podejmują zadania rodziców chrzestnych.
  8. Bardzo dziękuję Drogim Parafianom i odwiedzającym Sanktuarium Świętości Życia za daninę diecezjalną i ofiary, składane w kościele oraz wpłacane w obecnym czasie konto naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać! za wszelkie dary serca.
  9. Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego oraz Gościa Niedzielnego.
  10. Nowych Parafian, którzy w ostatnim czasie zamieszkali na terenie naszej parafii serdecznie zapraszam do zgłoszenia się w biurze parafialnym i zapisania się do naszej wspólnoty.

Intencje od 18 do 25 kwietnia 2021

18.04.2021

9:00  Za Parafian

11:00  + Zofia Staniecka