1. Niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2024

1. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w okresie Wielkiego Postu:
    • Droga Krzyżowa – w piątek po wieczornej Mszy świętej,
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 17:45.
      Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w dniach od 9 do 13 marca będzie prowadził o. prof. Michał Baranowski OFM Conv., wykładowca Pisma Świętego. Uroczystość Odpustu Parafialnego – Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia w tym roku odbędzie się w poniedziałek, 8 kwietnia, o godz. 18:30.
  3. Rekolekcje dla Lekarzy i Pracowników Służby Zdrowia – w kościele Przemienienia Pańskiego przy szpitalu na ul. Długiej – od 18 do 20 marca o godz. 18:00. Serdecznie zachęcam do udziału.
  4. Modlitwa za zmarłych – wymienianki roczne – w poniedziałek, 19 lutego: o godz. 17:50 – modlitwa różańcowa, o godz. 18:30 – Msza święta.
  5. Modlitwa w intencji dzieci poczętych i ich rodziców oraz rodziców po utracie dziecka – w niedzielę, 25 lutego na Mszy świętej o godz. 18:30, przedtem na Gorzkich Żalach – modlitwa ekspiacyjna za grzechy przeciwko świętości życia.
  6. Spotkania duszpasterskie:
    • Krąg biblijny – w poniedziałek, 19 lutego – po wieczornej liturgii,
    • rodzice dzieci z klasy III – w poniedziałek, 4 marca – godz. 18:30 – Msza święta i spotkanie katechetyczne, obecność konieczna.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po liturgii – możliwość wsparcia Dzieła Pomocy Misjom Ad gentes.
  8. Nowych Parafian, którzy w ostatnim czasie zamieszkali na terenie naszej parafii, zwłaszcza na ulicach: Bułgarska 57, 59 i 59 A; Świerzawska 4, 7, 11; Ptasia 18, 20 i 22; Leśnych Skrzatów, zapraszam do zgłoszenia się w biurze parafialnym i zapisania się do wspólnoty. Oficjalna przynależność do parafii jest istotna, np. w przyszłości przy uzyskaniu zaświadczenia dla osób, które podejmują zadania rodziców chrzestnych. Zapis do parafii ułatwia załatwienie formalności związanych z życiem sakramentalnym. Osobom nie zapisanym do parafii nie można wydawać stosownych dokumentów.
  9. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne we wtorek wieczorem i w środę rano po liturgii. Intencje mszalne można zamawiać w biurze parafialnym. Jako katolicy pamiętajmy o Ofierze Mszy Świętej za naszych zmarłych i przy innych okazjach w naszym życiu.
  10. Drogim Parafianom oraz Przyjaciołom naszego Sanktuarium bardzo dziękuję za ofiary, składane w kościele i na konto bankowe parafii – na budowę naszego kościoła i utrzymanie parafii. W Środę Popielcową na pomoc dla Ukrainy zebraliśmy 530 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Zgodnie ze Wskazaniami na Wielki Post, podanymi przez naszego ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – daninę diecezjalną – ofiarę według uznania i możliwości – można składać w zakrystii i w biurze parafialnym do końca Wielkiego Postu. Koperty na daninę są wyłożone pod chórem. Naszych Dobroczyńców zawierzamy szczególnej opiece św. Józefa! Niech Pan Bóg wynagradza wszelkie dobro!
  11. Bardzo dziękuję Drogim Parafianom, zwłaszcza rodzinom z dziećmi, za liczny udział w Poznańskiej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta w ubiegły czwartek wieczorem i za niesienie krzyża od 13 do 14 stacji. Bóg zapłać! za piękne świadectwo wiary!
  12. Zachęcam do nabycia i lektury specjalnego numeru „Gość EXTRA – Wielki Post z Pasją” (w salce przy zakrystii – cena 14 zł) oraz prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

Intencje od 18 do 25 lutego 2024

18.02.2024

9:00  + Danuta Kosarzycka (2 rocz. śm.)

11:00  W int. Krystyny – z okazji 70. Urodzin – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo

12:30  Za Parafian

17:45   Gorzkie Żale

18:30 Z okazji 100 – lecia Korporacji Akademickiej „Masovia”, o Boże błogosławieństwo dla żyjących członków Stowarzyszenia i ich rodzin oraz o życie wieczne dla zmarłych

19.02.2024

17:50  Różaniec święty za zmarłych – wymienianki roczne

18:30  Msza święta za zmarłych

20.02.2024

18:30  Przez wstawiennictwo św. Józefa – o łaskę zdrowia i dobrą pracę dla Dominika

21.02.2024

8:00  + Marcin  Adamski

22.02.2024

18:30  + Władysław  Czyżewski

23.02.2024

18:30  + Andrzej  Konieczka  (int. od Ireny i Zbigniewa z rodziną)

Droga Krzyżowa

24.02.2024

18:30  + Aleksandra i Stefan Szymańscy, Staś Foltynowicz, Kajetan Piotrowicz (w kolejną rocz. śm.)

25.02.2024

9:00  W intencji  Anny i Tadeusza – z okazji 4 rocz. ślubu – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i łaski potrzebne na dalsze lata

11:00  + Marek Podgórski (24 rocz. śm.), Łucja Podgórska (15 rocz. śm.), Mieczysław Podgórski (11 rocz. śm.) i zmarli z rodziny

12:30  Za Parafian