II Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

1. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po liturgii można złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Rekolekcje adwentowe odbędą się od 8 do 11 grudnia (czwartek – niedziela) – w oparciu o nauczanie i duchowość bł. Stefana Wyszyńskiego – poprowadzi ks. prof. Jacek Hadryś, wykładowca Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
    Nauki rekolekcyjne – podczas wieczornych Mszy świętych o godz. 18:30 i przez całą niedzielę – 11 grudnia.
    Okazja do spowiedzi świętej: w czwartek, piątek i sobotę od godz. 17:30 do 18:20.
    Zaplanujmy udział i postarajmy się skorzystać z tego szczególnego czasu łaski!
  3. W czwartek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza święta o godz. 18:30, natomiast modlitwa – adoracja w Godzinie łaski od 12:00 do 13:00.
  4. Adwentowe Msze święte ku czci Matki Bożej – roraty – w naszym kościele: w środę i w sobotę – o godz. 6:15, w pozostałe dni – o godz. 18:30; przynosimy własne lampiony. W sobotę po roratach zapraszamy na śniadanie adwentowe. Zapraszam szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz dzieci pod opieką dorosłych.
  5. W bocznej kaplicy tradycyjnie zostało wystawione drzewko adwentowe z serduszkami – akcja dobroczynna organizowana przez Caritas Parafialną. W tym roku przygotujemy paczki świąteczne dla naszych braci i sióstr z Ukrainy, mieszkających na terenie naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Prosimy o przynoszenie paczek do 15 grudnia włącznie. Bardzo dziękujemy za ten dar serca!
  6. Dzisiaj odchodzi Imieniny Pani Barbara Jankowska, przewodnicząca Parafialnego Zespołu Caritas. Dziękując za wszelkie dobro, Pani Barbarze oraz paniom i dziewczętom, których Patronką jest św. Barbara składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie!
  7. W przyszły poniedziałek, 12 grudnia, uczcimy Najświętszą Maryję Pannę z Guadalupe – Patronkę naszego Sanktuarium Świętości Życia. Msza święta sanktuaryjna w intencji próśb i podziękowań – o godz. 17:00 (wyjątkowo – zmiana godziny), następnie okolicznościowe nabożeństwo. Uroczystej Mszy świętej z homilią będzie przewodniczył J.E. Ks. Arcybiskup Józef Górzyński, Metropolita Warmiński, z Olsztyna. Przedtem – o godz. 16:30 – modlitwa różańcowa w intencjach nadesłanych do naszego Sanktuarium. Do udziału w liturgii serdecznie zapraszam Parafian i Gości, szczególnie małżonków proszących o dar potomstwa, narzeczonych oraz lekarzy i pracowników Służby Zdrowia.
  8. Organizujemy Parafialny Bal Karnawałowy – w sobotę, 11 lutego 2023 roku. Szczegółowe informacje zostaną podane na początku stycznia.
  9. Po liturgii – w niedziele i w dni powszednie – w salce przy zakrystii można nabywać opłatki (ofiara dobrowolna) oraz świece wigilijne Caritas w cenie: duże – 20 zł, małe – 10 zł.
  10. Intencje mszalne na grudzień br. oraz na 2023 rok można zamawiać w biurze parafialnym w godzinach przyjmowania. Jako katolicy nie zapominajmy o Ofierze Mszy Świętej za naszych zmarłych oraz przy innych ważnych okazjach w naszym życiu.
  11. Drogim Parafianom i Gościom bardzo dziękuję za ofiary na utrzymanie parafii i na budowę naszego kościoła, składane w świątyni oraz na konto bankowe parafii. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę miesiąca – składka podczas Mszy świętych na budowę naszego kościoła. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom niech Pan Bóg wynagradza wszelkie dobro!
  12. Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
  13. W ubiegły piątek odeszła do wieczności śp. Kazimiera – Mama Księdza Andrzeja Piętki, pallotyna, pomagającego w naszej parafii. Wyrażamy nasze serdeczne współczucie i modlimy się o dar nieba dla Zmarłej oraz w intencji Rodziny. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Intencje od 4 do 11 grudnia 2022

4.12.2022

II Niedziela Adwentu

9:00  W intencji Pani Barbary Jankowskiej – w Dniu Imienin – o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski

11:00  + Ks. Bogusz Lewandowski

12:30  Za Parafian

18:30  + Ks. Kanonik Roman Pioterek

5.12.2022

6.12.2022

18:30 W int. Edwina – z okazji 90. Urodzin – z podziękowaniem za dar życia, wiary, otrzymane łaski, z prośbą  o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i zdrowie

7.12.2022

8.12.2022

18:30  + Maria i Stanisław Dziamscy

9.12.2022

10.12.2022

18:30  + Janina Pawłowicz–Lipska (w rocz. śm.) – int. od męża z synami

11.12.2022

III Niedziela Adwentu

9:00  + Aleksandra Patecka

11:00  W int. Marii – w Dniu 2. Urodzin – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbaą o Boże błogosławieństwo oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla żony Katarzyny.

12:30  O łaskę powrotu do zdrowia dla Zbigniewa

18:30  Za Parafian