Uwaga

Ogłoszenia parafialne

33. Niedziela zwykła - 15 listopada 2020

 1. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka, przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich.
 2. W listopadzie przez 8 dni – w tym roku na mocy Dekretu Penitencjarii Apostolskiej przez cały miesiąc – można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych i uczmy tego młode pokolenie.
 3. Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki wydał odpowiedni DEKRET,  udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.
 4. W naszym kościele (w nawie głównej, w kaplicy bocznej i na balkonach) podczas liturgii maksymalnie może przebywać 19 osób. Wszelkie ograniczenia postarajmy się przyjąć ze zrozumieniem i gorliwie módlmy się o ustanie epidemii. Biorąc udział w liturgii, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego.
 5. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych (dzieci z klas trzecich oraz dzieci, które przygotowują się do Wczesnej Komunii Świętej) zapraszam na nabożeństwo z katechezą dla ojców i matek w następujących terminach: ojcowie – w poniedziałek, 16 listopada, o godz. 19:15; matki – w poniedziałek, 23 listopada. o godz. 19:15. Podczas liturgii zostaną zachowane zasady bezpieczeństwa sanitarnego.
 6. W przyszłą niedzielę, 22 listopada, w liturgii Kościoła przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 7. Z Bożą pomocą, pod opieką św. Józefa, dzięki ofiarności życzliwych Parafian i innych Wiernych oraz z błogosławieństwem naszego ks. Arcybiskupa Metropolity – zgodnie z projektem – kontynuujemy prace przy zewnętrznej elewacji i ociepleniu kościoła.
  W naszych modlitwach żarliwie polecajmy to ważne dzieło – dla Wspólnoty Parafii i Sanktuarium! W przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej można zobaczyć zaprojektowaną wcześniej wizualizację naszej parafialnej świątyni.
  Bardzo dziękuję za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto parafii – Bóg zapłać!  
  W ubiegłym tygodniu nastąpiła konieczna wymiana pompy przy ogrzewaniu oraz doroczny przegląd kotłów gazowych. Koszt przedsięwzięcia – 1 900 zł. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom niech Pan Bóg wynagradza wszelkie dobro!
 8. Za kilka tygodni, 8 grudnia, przypada 150. rocznica ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła Powszechnego. Dokonał tego aktu Papież bł. Pius IX w dniu 8 grudnia 1870 roku, wydając Dekret Quemadmodum Deus. Nabożeństwo do św. Józefa odżywa w naszych czasach. Do owocnego przeżycia tej rocznicy jako wspólnota Parafii oraz Sanktuarium Świętości Życia przygotujemy się poprzez rekolekcje adwentowe w dniach od 29 listopada do 1 grudnia br. W kawiarence można nabyć książkę pt. Wszystko o świętym Józefie. Patron XXI w. – Opiekun Boga na ziemi i Mąż Bogurodzicy. Ofiara – dobrowolna – cegiełka na budowę naszego kościoła parafialnego.
 9. Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego oraz Gościa Niedzielnego.

Intencje od 15 do 22 listopada 2020 r. 


Niedziela
15.11.2020

  9:00  + Janina, Jan oraz zmarli z rodzin Jasińskich i Bilskich
11:00  + Lidia Krawczyńska
12:30  + Anna Przydanek
18:30  W intencji Ignacego – o potrzebne łaski Boże

Poniedziałek
16.11.2020

18:30  O miłosierdzie Boże i łaskę wiecznego zbawienia dla śp. Edmunda Kozala

Wtorek
17.11.2020

18:30  Msza święta przebłagalna i wynagradzająca za profanacje naszych kościołów w ostatnim czasie

Środa
18.11.2020

  8:00  + Irena Musiał

Czwartek
19.11.2020

18:30  Za zmarłych członków rodziny i bliskich – o łaskę wiecznego zbawienia

 

Piątek
20.11.2020

18:30  + Jan i Kunegunda Brzóstowicz

Sobota
21.11.2020

18:30  + Michał Górzny


Niedziela
22.11.2020

  9:00  + Antonina i Zygmunt oraz  zmarli  z  rodzin  Mrozów i Pruszyńskich
11:00   W intencji Agnieszki i Zbigniewa – w 35. rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo
12:30  + Waldemar Figlarz (intencja od Sylwii i Szymona z dziećmi)
18:30  Za Parafian