6. Niedziela Wielkanocy - 17 maja 2020

1. W poniedziałek, 18 maja, przypada 100. rocznica Urodzin św. Papieża Jana Pawła II
    • w naszym kościele o godz. 18:00 – dziękczynna Msza święta za Jego życie i pontyfikat.
    • Po liturgii zapraszamy na krótki koncert muzyki organowej. Nasz Organista pan Kamil Lis, doktorant Akademii Muzycznej w Poznaniu, wykona kilka utworów kompozytorów – organistów związanych z Wielkopolską: ks. Józefa Surzyńskiego oraz jego brata Mieczysława Surzyńskiego.
  2. Bezpośrednia transmisja on-line liturgii Mszy świętej z naszego kościoła – dzisiaj o godz. 12:30 oraz w poniedziałek o godz. 18:00 (Msza święta i koncert).
  3. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej – w tygodniu po zakończeniu Mszy świętej, w niedziele – po Mszy świętej o godz. 11:00.
  4. W naszym kościele – do odwołania – w niedziele nie będzie Mszy świętej o godz. 21:00; w tygodniu – Msze święte – według normalnego porządku. Pamiętajmy, że w kościele może przebywać maksymalnie 28 osób.
  5. Bardzo dziękuję Drogim Parafianom i odwiedzającym nasze Sanktuarium za ofiary, składane w kościele oraz wpłacane w obecnym czasie na konto naszej parafii. Numer konta jest podany na naszej stronie internetowej. Bóg zapłać! za wszelkie dary serca oraz poczucie odpowiedzialności także za sprawy materialne parafii. Dziękuję jednej Rodzinie za przekazane kwiaty oraz maturzystom z VI LO za ofiarę na kwiaty z okazji ukończenia szkoły. Msza święta w intencji Dobroczyńców, duchowo i materialnie wspierających naszą parafię, zwłaszcza dokończenie budowy kościoła – dzisiaj o godz. 9:00. Niech Pan Bóg wynagradza każdy gest życzliwości!
  6. Pragniemy jako parafia włączyć się w pomoc potrzebującym w czasie trwającej pandemii. Istnieje możliwość wsparcia Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, prowadzonego przez Siostry Elżbietanki w Łopiennie w archidiecezji gnieźnieńskiej. W kawiarence – przed Mszą świętą i po liturgii – można składać środki czystości, proszki do prania, płyny i papierowe ręczniki.
  7. W przyszła niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, od najbliższego piątku rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  8. Niedzielę Pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu będziemy przeżywali za tydzień. Po Mszach świętych – możliwość złożenia ofiary na utrzymanie naszego Seminarium. W tym roku – w sobotę, 23 maja – ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki udzieli w Katedrze święceń kapłańskich 9 diakonom naszej archidiecezji. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i prośmy o nowe powołania do kapłaństwa.
  9. Przeżywając maj – miesiąc poświęcony czci Matki Bożej, codziennie o godz. 20:30 razem z naszymi Księżmi Biskupami złączmy się w naszych rodzinach we wspólnej modlitwie różańcowej, błagając Pana Boga o potrzebne łaski, zwłaszcza o oddalenie pandemii i o potrzebny deszcz.
  10. Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego oraz Gościa Niedzielnego.

Intencje od 17 do 24 maja 2020 r.

17.05.2020

9:00   W intencji Dobroczyńców, duchowo i materialnie wspierających naszą parafię, zwłaszcza             dokończenie budowy kościoła
11:00   Za Parafian
12:30  + Józef Marcinkowski (int. od rodziny Pawlaków z Książa)