Uwaga

Dzieci poczęte metodą in vitro

Początek życiaKościół nie stygmatyzuje dzieci poczętych metodą in vitro, Kościół kocha wszystkie swoje dzieci, niezależnie od okoliczności poczęcia – zapewnił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Koloch.
Wyjaśnienie padło w odpowiedzi na opinię Pani Agnieszki Ziółkowskiej, pierwszego dziecka poczętego metodą in vitro w Polsce, która udzieliła wywiadu Gazecie Wyborczej sugerując, iż Kościół przyjął niewłaściwą postawę w stosunku do dzieci poczętych poza organizmem matki. 
Swoją opinię pani Agnieszka ukształtowała w oparciu o dokument O wyzwaniach bioetycznych, przed którymi stoi współczesny człowiek, wydany przez Konferencje Episkopatu Polski w marcu br.

zapoznaj się z dokumentem "O wyzwaniach bioetycznych...

więcej o stygmatyzacji dzieci poczętych in vitro czytaj na DEON.pl