Uwaga

Podziękowanie za świąteczne prezenty

Dzisiaj Siostry z Domu Pomocy Społecznej odwiedziły nas z podziękowaniem za świąteczny dar serca dla dziewcząt, którymi się Siostry opiekują. Dziewczyny zainscenizowały „Lulajże Jezuniu”, a siostra Sylwia opowiedziała nam o działalności Domu. Pod opieka sióstr znajduje się około 60 dziewcząt, w większości z poważnymi ograniczeniami w zakresie fizycznym i psychicznym. Otoczone miłością sióstr oraz opieką medyczną, dziewczęta uczestniczą w wielu zajęciach usprawniających, malują, rysują, gimnastykują, uczestniczą w zajęciach hydroterapeutycznych, w możliwym dla siebie zakresie współzawodniczą w zajęciach sportowych, w ramach wakacji wyjeżdżają na obozy rehabilitacyjne. Czasami jedynie muzykoterapia jest jedynym sposobem na dotarcie czy kontakt z niektórymi podopiecznymi. Dla większości dziewcząt, Dom Pomocy Społecznej jest ich jedynym prawdziwym domem.

Więcej o siostrach Serafitkach tutaj

 

Film z okazji 50-lecia DPS w Poznaniu – tutaj

 

Dodatkowo możemy pomóc siostrom przeznaczając 1% podatku 

KRS 0000178467