Uwaga

Tezeusz_pl

Tezeusz, przybywszy na Kretę, wszedł do labiryntu, ale z zamiarem zabicia Minotaura, który każdego roku żądał od Aten daniny z siedmiu dziewcząt i siedmiu chłopców. Ariadny oczywiście nie było w samym labiryncie. Tuż po pojawieniu się Tezeusza na dworze króla Minosa, księżniczka zakochała się w nim, i powodowana tą miłością, podarowała mu kłębek nici, który miał mu pomóc wydostać się bezpiecznie z labiryntu. W przeciwnym razie mógłby błąkać się w nim bez końca. [...]

Tezeusz jest katolickim portalem opiniotwórczym. Jak w mitycznym labiryncie chcemy wspólnie poruszać się w przestrzeni ważnych pytań: jak być człowiekiem, jak odczytywać ślady Transcendencji w ziemskiej rzeczywistości, jak odróżnić dobro od zła, jak współtworzyć Kościół, jak czynnie uczestniczyć w sferze publicznej w Polsce i Europie. […]

Tyle Redakcja Tezeusza o swoim portalu.

A w portalu między innymi:

  • Nie jesteś samotną wyspą kobietą być, mężczyzną być... i wiele innych
  • Dla dzieci odpowiedzi na trudne pytania
  • W drodze - wybrane artykuły miesięcznika "W drodze" i wiele innych ze znanych i uznanych czasopism o tematyce religijnej i społecznej (Czytelnia)