Uwaga

Gość Niedzielny o utworzeniu Sanktuarium Świętości Życia

Obszerna relacja z wydarzenia do przeczytania tutaj, a w niej między innymi:

"W ogłoszonym dekrecie ustanawiającym w Poznaniu Sanktuarium Świętości Życia, metropolita podkreślił, że „mając na uwadze dobro duchowe wiernych” kapłanom spowiadającym w sanktuarium udziela upoważnienia do zwalniania z ekskomuniki, w którą wpadają osoby dopuszczające się zabójstwa dzieci poczętych, a nienarodzonych."

... „W te dni chcemy wspólnie dziękować Bogu za wstawiennictwem Maryi przede wszystkim za dar życia, a także prosić o świętość życia i spraw związanych z życiem: o szczęśliwe rozwiązanie dla matek oczekujących narodzenia potomstwa, o upragnione poczęcie dla małżonków, o potrzebne łaski dla rodziców, którzy stracili swoje dzieci, ale i o dar dobrego męża czy żony dla młodych” – wyjaśnia w rozmowie z KAI kustosz sanktuarium ks. Grzegorz Zbączyniak" ...

... „Mamy również nadzieję, że licznie będą nas odwiedzali pielgrzymi i że w naszym sanktuarium będą się polecały przede wszystkim osoby pragnące potomstwa, co już teraz znajduje swoje odzwierciedlenie w zanoszonych tu intencjach” – mówi ks. Zbączyniak, zachęcając do przesyłania intencji, które będą omadlane w sanktuarium także drogą mailową wprost ze strony