Uwaga

Marsz dla Życia - KSM zaprasza

Marsz dla ŻyciaW niedzielę 11 maja ulicami Poznania przejdzie Archidiecezjalny Marsz dla Życia pod hasłem Zrób krok! Zróbmy razem milion kroków dla życia!

Serdecznie zapraszamy Państwa na to wydarzenie, aby w sposób szczególny uczcić niepowtarzalność, wyjątkowość i piękno każdego ludzkiego Życia, również tego najbardziej niewinnego - życia poczętego. Chcielibyśmy, aby dzień Marszu był w naszej archidiecezji prawdziwym świętem życia i rodziny, stąd też zapraszamy całe na część festynową, podczas której wystąpi artystka chrześcijańska Magda Anioł oraz na przewidywaną na zakończenie wydarzeń Marszu – Mszę św. w Katedrze Poznańskiej. Pokażmy, że każdy krok za życie się liczy! 

Pragniemy zaprosić Państwa również na inicjatywy, które pomogą się nam przygotować do tak ważnego dnia. Przygotowaniem do Marszu będzie nowenna za życie w dniach 2-10 maja oraz czuwanie, które odbędzie się dn. 10 maja o godz. 19 w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu, a także II edycja akcji charytatywnej "Pieluszka dla Maluszka". Jak i w roku ubiegłym udzielamy pomocy najmłodszym z Domów Samotnej Matki, Domów Dziecka oraz najuboższych rodzin z terenu naszej Archidiecezji. Zbiórka pieluszek rozpoczęła się 25 marca i trwać będzie aż do dnia Marszu tj. 11 maja. W ubiegłym roku udało nam się zebrać ponad 33 tys. pieluszek dla najmłodszych mieszkańców naszej archidiecezji – również w tym roku liczymy na Państwa pomoc i dobre serce! 

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć inicjatywę prosimy o przekazanie darów w miejscu, które wyznaczone będzie do tego w parafii. Każdy Państwa gest dobrej woli jest wielkim wsparciem dla dzieci, które tej pomocy potrzebują. Dary zostaną przekazane do rodzin w tegoroczny Dzień Matki. 

Wszystkich, którzy chcieliby wspomóc organizację Marszu dla Życia prosimy o kontakt z koordynatorem tegorocznego Marszu - Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. Ponadto dodatkowe informacje nt. Marszu oraz akcji znaleźć można na stronie marszu

Już teraz serdecznie zapraszamy 11 maja na tegoroczny Marsz oraz liczymy na Państwa dobre serce w tak szczytnej sprawie! Zróbmy razem milion kroków dla życia i pokażmy jaką ma ono dla nas wartość!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego
- Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej