Uwaga

Jeden z nas - bieżące losy inicjatywy

Jeden z nasDzisiaj, w dniu Świętości Życia dotarła do nas informacja, że w czwartek 10 kwietnia odbędzie się wysłuchanie publiczne Inicjatywy JEDEN Z NAS przed Komisją Europejską. Wszyscy długo czekaliśmy na ten moment. Z jednej strony powinna to być formalność, po której Komisja przedłoży naszą gotową propozycję prawną pod głosowanie Parlamentu. Z drugiej jednak będziemy zderzać się z aparatem biurokracji próbującym ubierać nasz postulat w szaty nierealności i niezgodności z takimi czy innymi przepisami.

W międzyczasie dopiero ustalana jest procedura wysłuchania. Wycofano możliwość reprezentowania Inicjatywy przez ekspertów zewnętrznych. Czy to obawy przed naszą inicjatywą są przyczyną tych zmian, nie mnie oceniać. Ważne jednak, że to właśnie 7-osobowy Komitet Obywatelski Inicjatywy, którego członkiem jest Jakub Bałtroszewicz, dźwigać będzie ciężar negocjacji oraz optymalnego zaprezentowania Inicjatywy. Mamy po swojej stronie niemal 2 miliony podpisów (niemal ćwierć miliona z Polski), co czyni nas najliczniejszą inicjatywą w historii. Mamy po swojej stronie wyrok Trybunału Europejskiego uznający godność człowieka od momentu poczęcia. Wreszcie mamy po swojej stronie oczywistą prawdę, że każdy z tych najmniejszych jest przecież “jednym z nas”

więcej