Orszak Trzech Króli

W poniedziałek 6 stycznia 2014 roku po raz czwarty ulicami poznańskiego Starego Miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Początek o godz. 12.00 na Placu Wolności.

Orszak Trzech Króli to barwny pochód z udziałem publiczności, zawierający sceny z dawnych misteriów Bożego Narodzenia – obrazujących pielgrzymowanie Trzech Króli do betlejemskiego żłóbka.

Orszak to wspaniała okazja do wspólnego kolędowania w rodzinnej atmosferze. Przed rozpoczęciem Orszaku jego uczestnicy otrzymają koronę i śpiewnik, abyśmy w tym dniu mogli wspólnie śpiewać kolędy idąc z placu Wolności na Stary Rynek. Kolędowanie poprowadzą profesjonalni muzycy. Wszystkim uczestnikom będą przewodzić Trzej Królowie otoczeni szpalerami poprzebieranych uczniów z poznańskich szkół. Po drodze spotkamy m. in. anioły i diabły, Legionistów i Heroda. Podczas finałowej sceny na Starym Rynku przed Ratuszem królowie złożą dary dla Dzieciątka Jezus.

Patronat honorowy:
Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki
Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny

Plan Orszaku:
11:30 Na pl. Wolności zaczynamy rozdawanie koron i śpiewników.
11:45 Formowanie szyku orszakowego
12:00 Początek Orszaku: Anioł Pański oraz powitanie uczestników
Wyruszamy z pl. Wolności
Po drodze na Stary Rynek:
scenka z aniołami i diabłami
scenka z Legionistami
scenka z Herodem
ok. 13:15 Złożenie darów przez Króli na Starym Rynku przed Ratuszem
ok. 13:30 Zakończenie Orszaku
ok. 13:45 Msza Św. w Poznańskiej Farze

Szczegóły na stronie: poznanski.orszak.org
Nie może Was zabraknąć 6 stycznia o godz. 12.00 na Placu Wolności !!!!

Zapraszają organizatorzy:
Cafe Misja CK Fara,