Uwaga

Piątek, 22 listopada, godzina 20:30, TVP 1 HD

MARIA Z NAZARETU, ODC. 1

Maria di NazaretNiemcy/Włochy | 65 min. |Obsada: Alissa JungPaz VegaAndreas PietschmannAntonia LiskovaReżyseria: Giacomo Campiotti 

Trzyletnia Maria zostaje oddana przez rodziców do świątyni na służbę Bogu. Mijają lata, a Maria wyrasta na piękną kobietę. Niebawem o jej rękę zaczyna się ubiegać cieśla Józef. Rodzice dziewczyny, Anna i Joachim, wyrażają zgodę na małżeństwo. Tymczasem Marii objawia się Archanioł Gabriel, który oznajmia jej, że urodzi Syna Bożego, któremu nada imię Jezus. Matką zostanie także krewna kobiety, Elżbieta, która przez wiele lat bezskutecznie starała się o dziecko. Dziewczyna z pokorą i radością przyjmuje dobrą nowinę. Postanawia także odwiedzić Elżbietę. Po drodze składa wizytę swojej przyjaciółce z młodości, Magdalenie, która zamieszkała na dworze królewskim w Jerozolimie po tym, jak mieszkańcy Nazaretu ukamienowali jej matkę za cudzołóstwo. Naiwna dziewczyna zostaje uwikłana w intrygę podstępnej Herodiady, która pragnie osadzić na tronie Hirkana. Działania spiskowe doprowadzają do śmierci Antypatera, najstarszego syna Heroda. Magdalenę trapią wyrzuty sumienia, mimo to nie chce wracać z Marią do Nazaretu. Jest zaskoczona, gdy niezamężna jeszcze przyjaciółka oznajmia jej, że jest w ciąży.