Uwaga

Rejonowe spotkanie Rad Duszpasterskich

Dzisiaj, w kościele pw Matki Boskiej Bolesnej odbyło się rejonowe spotkanie przedstawicieli Rad Parafialnych. Nasza Rada też była tam reprezentowana. Na początku uczestniczyliśmy we Mszy św. z okolicznościową homilią.

Następnie, podczas spotkania informacyjnego zapoznaliśmy się z przebiegiem Pierwszego Kongresu Parafialnych Rad Duszpasterskich, który odbył  się w Licheniu.

W części problemowej Ks. dr Szymon Stułkowski, opiekun diecezjalny rad parafialnych,  przedstawił zarys czteroletniego programu duszpasterskiego, opartego na przekazie ewangelicznym i skupionego na linii: wiara - nawrócenie - chrzest - apostolstwo, czyli co zrobić, żeby ożywić to, co rozpoczęło się podczas chrztu św.

Telewizja Lumen przygotowała krótka relację z Kongresu Rad Parafialnych:

 

Warto też zapozanać się z homilą Arcybiskupa Poznańskiego, wygłoszoną na otwarcie kongresu - czytaj

A na zakończenie relacji z dzisiejszego spotkania wspomnę o równie ważnych, choć ziemskich sprawach - kawa dla rozjaśnienia umysłu i ciastko dla skupienia myśli też były, za co organizatorom dziękujemy.