Uwaga

Zabawa w piątek w świetle przykazania kościelnego

"Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach" – zamiast dotychczasowego: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" – to zmiana przyjęta podczas zebrania Konferencji Episkopatu Polski, 22 czerwca br w Wieliczce.

Czytaj cały komunikat z zebrania KEP

„Przewodniczący KEP abp Józef Michalik poprzednie sformułowanie czwartego przykazania uważał za dość ogólne stwierdzenie powodujące niejasności wśród wiernych. Abp Michalik zwrócił uwagę, że częstym problemem były np. piątkowe zabawy dla dzieci. - Dziecięca zabawa nie przekracza tego przykazania. Czy mamy więc prawo mnożyć grzechy i nie prostować, lecz komplikować sprawy sumienia? - pytał retorycznie przewodniczący KEP.” komentarz