Uwaga

Boże Ciało w Zwiastowaniu Pańskim

Niebiańskie poduszeczkiTegoroczna procesja ku czci Najświętszego Sakramentu, chociaż wypadła w trakcie popołudnia przepełnionego burzami i deszczowymi nawałnicami była tylko z lekka deszczowa. Wystarczyły parasole i odrobina hartu ducha, aby przejść z Panem Jezusem przez nasze osiedle.

W galerii, ze względu na trudne warunki atmosferyczne, mini przegląd.

A obok drugi ołtarz: Módl się i pracuj a odpoczniesz w niebie na super-niebiańskich, puchowych poduszeczkach. 


Mszę św. w języku łacińskim kapłan kończy słowami: "Ite missa est", co kiedyś przetłumaczono: "Idźcie, ofiara spełniona"; wierni odpowiadali: "Bogu niech będą dzięki", co czasem interpretowano: "Nareszcie!".

Obecnie na zakończenie Mszy, zgodnie z nowymi przepisami, kapłan mówi: "Idźcie w pokoju Chrystusa", jednak niektórzy uważają, że trafniejsze tłumaczenie powinno brzmieć: "Idźcie, jesteście posłani".

Kontynuacją tych słów jest procesja Bożego Ciała przypominająca nam, że po wyjściu z kościoła nic się nie kończy; podejmujemy wezwanie do ewangelizacji, zanosząc Chrystusa do najdalszych miejsc parafii. źródło