24. Niedziela zwykła - 13 września 2020

1. W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy Księdza Kanonika Doktora Marcina Głowińskiego, Rektora Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
    Dziękujemy za głoszone Słowo Boże z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Wychowania. Księdzu Rektorowi życzymy wielu potrzebnych łask Bożych w pełnieniu odpowiedzialnego urzędu w naszej archidiecezji, zapewniamy o modlitwie za Moderatorów i Alumnów Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz o nowe powołania do kapłaństwa.
  2. Od września do końca czerwca – zgodnie z wcześniej podaną informacją – w naszym kościele Msze święte w niedzielę o godz. 9:00, 11:00, 12:30 i 18:30; w dni powszednie – przez cały rok – od poniedziałku do soboty włącznie (z wyjątkiem środy) – o godz. 18:30, w środę – o godz. 8:00.
    Biorąc udział w liturgii, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego.
  3. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią młodzież z klasy siódmej i ósmej wraz z rodzicami zapraszam w najbliższy piątek, 18 września o godz. 18:30 na Mszę świętą i spotkanie katechetyczne.
  4. W liturgii Kościoła w poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego (w tym roku kończy się także czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej), we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w piątek – święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży.
  5. W piątek obchodzi swoje Imieniny ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, który w tym dniu w Katedrze Poznańskiej o godz. 10:00 będzie przewodniczył Mszy świętej, na którą zapraszają Księża Biskupi Pomocniczy. Z racji pandemii nie będzie możliwości indywidualnego złożenia życzeń. O Czcigodnym Solenizancie pamiętajmy w naszych modlitwach.
  6. W przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po liturgii zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie.
  7. Doroczna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele będzie w środę, 23 września – po Mszy świętej o godz. 8:00 do godz. 21:00. Postarajmy się znaleźć czas i zaplanować osobistą modlitwę przed Jezusem Eucharystycznym.
  8. Dzisiaj – w drugą niedzielę miesiąca – składka podczas Mszy świętych tradycyjnie będzie przeznaczona na dokończenie budowy naszego kościoła. Msza święta za wszystkich Dobroczyńców – w poniedziałek, 14 września o godz. 18:30. Drogim Parafianom i Szanownym Gościom niech Pan Bóg wynagradza wszelkie dobro! Podsumowanie życia naszej parafii zostanie przedstawione w ostatnią niedzielę września.
  9. Po liturgii dzisiaj i jutro można wesprzeć materialnie Ziemię Świętą. Z woli Papieża ofiary zostaną przekazane na utrzymanie zabytków i miejsc ziemskiej ojczyzny Pana Jezusa.
  10. Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego oraz Gościa Niedzielnego.

Intencje od 13 do 20 września 2020 r.

13.09.2020

9:00  Za Parafian
11:00  W intencji rodziny Anny i Tomasza; z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Świętej Rodziny w nowym miejscu zamieszkania
12:30  W intencji Elżbiety i Zdzisława – z okazji 40. rocznicy ślubu; z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski,  z prośbą o Boże błogosławieństwo
18:30  Ku uczczeniu Matki Bożej Róży Duchownej i w Jej intencjach

14.09.2020

18:30  W intencji Dobroczyńców duchowo i materialnie wspierających naszą parafię, zwłaszcza dokończenie budowy naszego kościoła

15.09.2020

18:30 + Karol, Weronika, ksiądz Piotr, Eleonora, Leopold, Anna, Władysław, Jacek, Marian, Ewa, Józef, Stanisław i Maria oraz zmarli z rodziny

8:00  + Władysława Hybza (21 rocz. śm.)

17.09.2020

18:30  O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i św. Józefa dla Edyty i Adriana oraz ich córki

18.09.2020

18:30  W intencji młodzieży przygotowującej się w naszej parafii do sakramentu bierzmowania oraz ich rodzin

19.09.2020

18:30  + Kazimierz Ratajczak zmarłego nagle 14 sierpnia, o wieczne szczęście w Domu Ojca

20.09.2020

9:00  O pokój serca dla małżonków Jakuba i Agaty
11:00  + Marian Oleś (16 rocz. śm.)
12:30  Za Parafian
18:30  + Jerzy Tynecki