26. Niedziela zwykła - 29 września 2019

1. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, w tym roku ogłoszony Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Nabożeństwo różańcowe, podczas którego podejmiemy refleksję i modlitwę w intencjach misyjnych, w naszym kościele – codziennie po Mszy świętej, w niedzielę – po Mszy świętej o godz. 9:00 (prowadzi Wspólnota Żywego Różańca).
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – – św. Hieronima, we wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę – świętych Aniołów Stróżów, w piątek – św. Franciszka z Asyżu, w sobotę – św. Faustyny Kowalskiej.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu (Godzina Święta) – modlitwa w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej w Kościele – w czwartek po Mszy świętej,
    • spowiedź święta – codziennie pół godziny przed Mszą świętą oraz w piątek od godz. 17:00,
    • w sobotę – nabożeństwo ku czci Matki Bożej – różaniec i medytacja – po Mszy o godz. 8:00,
    • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – w sobotę, od godz. 9:45.
  4. W myśl słów Jana Pawła II: Wiara i rozum to jakby dwa skrzydła, na których duch ludzki wznosi się ku kontemplacji prawdy (encyklika Fides et ratio), rozpoczynamy w naszej parafii cykl wykładów – katechez z teologii i innych dziedzin nauczania Kościoła (NIE TYLKO) DLA DOROSŁYCH. Pierwsze spotkanie pt.: Jak wierzyć, skoro nie wiem? Kilka słów o samej wierze – w poniedziałek, 30 września, o godz. 19:00 poprowadzi ks. dr Jan Frąckowiak, wykładowca teologii fundamentalnej na Wydziale Teologicznym UAM-u w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę i wiedzę religijną, szczególnie rodziców dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
    W poniedziałek biuro parafialne wyjątkowo będzie nieczynne.
  5. Młodzież z klasy 7 wraz z rodzicami zapraszam na Mszę świętą i spotkanie dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania w piątek, 4 października, o godz. 18:00.
  6. Zajęcia z języka angielskiego rozpoczynają się w środę, 2 października, o godz. 18:00 w kawiarence.
  7. W przyszłą niedzielę, 6 października, w ramach duchowego przygotowania do Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii, które będziemy przeżywali w dniach 5 i 6 grudnia br., okolicznościowe kazania wygłosi ks. dr hab. Tomasz Nawracała, wykładowca teologii dogmatycznej.
  8. Nowych Parafian, którzy w ostatnim czasie zamieszkali na terenie naszej parafii serdecznie zapraszam do zgłoszenia się w biurze parafialnym.
  9. Organizujemy pielgrzymkę na Syberię śladami polskich wspólnot w terminie od 1 do 14 lipca 2020 roku. Szczegółowe informacje – na plakacie oraz w zakrystii i w biurze parafialnym.
  10. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej dla dzieci i dorosłych.

Intencje od 29 września do 6 października 2019 r.

29.09.2019

9:00  + Pelagia Komosa (ukochana mama i babcia -
              - 19 rocz. śm.) – o pełnię radości w niebie

11:00  + Jan Mazur (int. od wnuka Macieja)

12:30  + Alicja Futro oraz zmarli z rodziny Marków i Futro,
              aby dobry Bóg wynagrodził im dobro, spełnione w życiu

21:00  W int. Katarzyny – o Boże błogosławieństwo
           i opiekę Matki Bożej

18:00  Z prośbą o opiekę Trójcy Swiętej i Matki Bożej
           w codziennych trudnościach i ważnych sprawach

1.10.2019

18:00  + Andrzej Białas (int. od Ewy i Zbigniewa Berus)

2.10.2019

8:00   + Andrzej Białas (int. od Jolanty Szymczak)

3.10.2019

18:00  W intencji kapłanów

4.10.2019

18:00  + Andrzej Białas (int. od sąsiadów)

5.10.2019

8:00 Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP

18:00 + Zofia, Karol, Janusz, Paweł Orwat i zm. z rodz.
             Orwat, Kalarus, Smętek, Rajski i Retelewski

6.10.2019

9:00  10 rocz. ślubu Agaty i Stefana

11:00  + Tadeusz Staniecki

12:30  Za Parafian

21:00  + Jerzy Horbowski (30 rocz. śm.)