Niedziela Chrztu Pańskiego - 9 stycznia 2022

1. W liturgii Kościoła dzisiaj – święto Chrztu Pańskiego.
  2. W naszej archidiecezji przeżywamy dzisiaj zakończenie peregrynacji kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W Katedrze – uroczysta Msza święta o godz. 12:00.
  3. Msza święta sanktuaryjna w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Matki Bożej z Guadalupe – w środę, 12 stycznia, o godz. 18:30, następnie okolicznościowe nabożeństwo. Przedtem – o godz. 18:00 – modlitwa różańcowa w intencjach nadesłanych do naszego Sanktuarium. Mszy świętej z homilią będzie przewodniczył ks. dr Rafał Pajszczyk, Wiceoficjał Metropolitalnego Sądu Duchownego w Poznaniu. W środę nie będzie liturgii o godz. 8:00 rano.
  4. Zgodnie z wydanym wcześniej Komunikatem Kurii Metropolitalnej, z racji pandemii w archidiecezji poznańskiej nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich – kolędy. W naszej wspólnocie podejmujemy modlitwę – podczas wieczornych Mszy świętych – za Parafian, zamieszkałych na poszczególnych ulicach. Program znajduje się w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej parafii oraz na parafialnym FB. Serdecznie zapraszam do udziału w liturgii!
  5. Drogim Parafianom oraz Przyjaciołom naszego Sanktuarium bardzo dziękuję za ofiary na budowę naszego kościoła – serdeczne Bóg zapłać! W tym roku czeka nas zakup i montaż kilku drzwi przeciwpożarowych, koniecznych zgodnie z wymogami prawa budowlanego. Na ten cel zostanie przeznaczona dzisiejsza składka oraz ofiary składane przy okazji Mszy świętych „kolędowych”. Wszystkich, którzy chcieliby wspomóc ważne dzieło budowy kościoła proszę o wpłacanie ofiar na konto parafii; numer konta jest podany na naszej stronie internetowej. Msza święta w intencji Dobroczyńców została odprawiona w uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 9:00. Niech Wszystkim dobrym i życzliwym Ludziom Pan Bóg wynagradza wszelkie dobro!
  6. Organizujemy REKOLEKCJE – WARSZTATY DLA MAŁŻONKÓW w dniach 14 i 15 stycznia (piątek i sobota) w Ośrodku Sióstr Felicjanek „Nasz Dom” w Gębicach k/Czarnkowa; możliwość wyjazdu z dziećmi. Zapisy i zgłoszenia: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  7. W naszej parafii pragniemy założyć kolejne Kręgi Kościoła Domowego – dla małżeństw i rodzin. Wśród nowych Parafian są osoby, które wcześniej otrzymały formację oazową wg Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza młodych małżonków. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  8. W imieniu Sióstr Elżbietanek z Ziemi Świętej, Akademickiego Koła Misjologicznego i własnym dziękuję za ofiary złożone 6 stycznia na Dom Dziecka – Dom Pokoju w Jerozolimie; kwota – 1 189 zł 50 gr.
  9. Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich osób, które pragną przyjmować Komunię Świętą na rękę – czyńmy to godnie, z wytycznymi podanymi kiedyś w Liście Pasterskim Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego, przede wszystkim z wiarą i należną czcią wobec Chrystusa Pana obecnego w Eucharystii! Nigdy nie wolno stwarzać sytuacji, które mogą prowadzić do znieważenia – profanacji Przenajświętszego Sakramentu!
  10. Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego (cena – 7 zł) i Gościa Niedzielnego (cena – 8 zł).

Zgodnie z wydanym wcześniej Komunikatem Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, w tym roku z racji pandemii w naszej poznańskiej archidiecezji nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich – kolędy.
W naszej wspólnocie podejmujemy modlitwę – podczas wieczornych Mszy świętych – z Parafianami i za Parafian, zamieszkałych na poszczególnych ulicach.
Serdecznie zapraszam na Mszę świętą i krótkie nabożeństwo – o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i Świętego Józefa dla nas w Roku Pańskim 2022 – w następujących terminach:
7 stycznia (piątek) – godz. 18:30 - ul. Baczyńskiego, ul. Bąka, ul. Balickiego
8 stycznia (sobota) – godz. 18:30 - ul. Czernika, ul. Kosidowskiego, ul. Sztaudyngera
10 stycznia (poniedziałek) – godz. 18:30 - ul. Gałczyńskiego, ul. Wilkanowicza, ul. Swinarskiego
11 stycznia (wtorek) – godz. 18:30 - ul. Staffa, ul. Bukowska, ul. Leśmiana, ul. Zgorzelecka
14 stycznia (piątek) – godz. 18:30 - ul. Marcelińska nr 94, 96, 98
17 stycznia (poniedziałek) – godz. 18:30 - ul. Marcelińska nr 100 i 102
18 stycznia (wtorek) – godz. 18:30 - ul. Ptasia
21 stycznia (piątek) – godz. 18:30 - ul. Świerzawska nr 7, 9, 12, 14
24 stycznia (poniedziałek) – godz. 18:30 - ul. Bułgarska nr 59 oraz 59 A
25 stycznia (wtorek) – godz. 18:30 - ul. Wałbrzyska nr 5 oraz 7

Intencje od 9 do 16 stycznia 2022