Uwaga

Miłość Małżeństwo Rodzina

Mężu - kochaj Żonę 25 razy

Jak to zrobić? Oto wybór 25 sposobów na pokazanie Żonie, że ją kochasz!

 1. Słuchaj jej. Szczególnie tego, co ma ci do powiedzenia.
 2. Okazuj jej fizyczną (nie seksualną) bliskość.
 3. Podaruj jej niespodziewane kwiaty.
 4. Zaproś ją na kolację (bez dzieci!).
 5. Kup jej książkę, o której ci opowiadała.
 6. Napisz jej miłosny liścik.
 7. Zmywaj naczynia.
 8. Jeśli planowałeś coś dla niej zrobić - zrób to!
 9. Jeśli macie małe dzieci - przewiń je.
 10. Powiedz jej, by wyszła gdzieś ze swoimi przyjaciółkami.
 11. Otwieraj przed nią drzwi.
 12. Módl się z nią. I za nią.
 13. Przepraszaj ją, gdy zawinisz.
 14. Przebaczaj jej wszystkie winy, nie trzymaj w sobie urazy.
 15. Pytaj ją o radę.
 16. Zwracaj uwagę na jej humor. Nie denerwuj jej.
 17. Zabierz ją na zakupy.
 18. Ofiaruj za nią post.
 19. Zrozum jej lęki, nawet gdy ich nie podzielasz. Pocieszaj ją w takich chwilach.
 20. Rozmawiaj z nią o życiu. Jak najwięcej.
 21. Praw jej komplementy. Również te nietypowe.
 22. Całuj ją na oczach innych, również waszych dzieci.
 23. Trzymaj ją za rękę.
 24. Zrezygnuj z czegoś, co chciałeś robić, by robić coś, czego chce ona.
 25. Nie krytykuj, nie narzekaj. Chwal.

Pokazuj żonie, że ją kochasz! Jeszcze niedawno twoim głównym zajęciem było zdobywanie jej serca, pamiętasz? Niestety, zbyt wielu mężczyzn porzuca to zajęcie w momencie, gdy składają przysięgę małżeńską. Tak nie może być.
Twoim zadaniem jako katolickiego Męża jest ciagłe odkrywanie twojej Żony. Przez całe życie. Musisz uczyć się jej nadziei i marzeń, jej lęków i życiowych trosk. Co kocha? Czego nienawidzi? Co jest przyczyną jej szczęścia? Jak okazuje miłość? Naucz się, co daje jej radość życia i rób to.
Małżeństwo jest sakramentem, tak jak spowiedź czy Eucharystia. Dobre małżeństwo dosłownie jest źródłem życia duchowego i łaski. Czy nie jest to wspaniałe? A mimo to, wielu z nas traktuje współmałżonka jak kogoś powszedniego, nieistotnego. Jako utrapienie lub - w gorszym razie - jako wroga. To smutne.
Święci mówią, że otrzymamy z sakramentów o tyle więcej, o ile będziemy je lepiej przyjmować. Im bardziej przygotujemy nasze serca, tym więcej łaski otrzymamy. Dlaczego więc ci, którzy są powołani do sakramentu małżeństwa bardzo często zaniedbują lub ignorują swoich partnerów? Twoja Żona jest dla ciebie znakiem sakramentu, więc traktuj ją właśnie w taki sposób.

źródło http://www.catholicgentleman.net/about/