Uwaga

Abp Stanisław Gądecki - homilia w naszym Sanktuarium

Chrześcijanie mają przed sobą przyszłość

Abp Stanisław Gądecki w drugą niedzielę Adwenty wygłosił w naszym Sanktuarium podczas Mszy świętej homilię Chrześcijanie mają przed sobą przyszłość i poświęcił figurę św. Józefa.

Po temacie czuwania, który rozważaliśmy w pierwszą niedzielę Adwentu, nadchodzi czas na kolejną rzeczywistość, która ma nam pomóc właściwie przeżywać ten szczególny okres. W drugą niedzielę Adwentu słowo Boże wzywa nas do postawy nawrócenia. Dzisiaj medytujemy nad tym, jak człowiek i ludzkość przygotowywały się i ciągle przygotowują się – przez nawrócenie - na „Przyjście” Pana Boga.

Inspirując się treścią dzisiejszych czytań liturgicznych rozważmy więc prawdę o trzech Adwentach; Adwencie Izajasza, Adwencie Jana Chrzciciela i Adwencie Piotra Apostoła. 

1. ADWENT IZAJASZA  

... treść homilii na stronie Archidiecezji