Uwaga

Pielgrzymka do Meksyku 2019

Dzień 1.

Spotkanie na lotnisku w Warszawie/Berlin. Wylot do Miasta Meksyk z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Z powodu zmiany strefy czasowej, przylot tego samego dnia do stolicy Meksyku, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2.

Po śniadaniu zwiedzanie największego sanktuarium maryjnego na świecie, gdzie według legendy Matka Boża objawiła się Indianinowi Juanowi Diego. Następnie udamy się 45 km od stolicy, aby podziwiać dawne, potężne miasto Teotihuacan. Dla chętnych wejście na Piramidę Słońca, jedną z najwyższych w Meksyku (65 m). Całość dopełni wizyta w warsztacie obsydianu oraz degustacja tequili. Obiadokolacja przy piramidach. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z największych placów na świecie, tzw. „zócalo”: Katedra Miejska, Pałac Narodowy ze słynnymi muralami Diego Rivery oraz ruiny Imperium Azteckiego Tenochtitlan, wybudowanego w XIV wieku na środku jeziora Texcoco. Przejazd do Muzeum Antropologicznego, posiadającego największą na świecie kolekcję sztuki prehiszpańskiej. Przejazd do Puebli, „miasta aniołów”. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4.

Spacer po centrum historycznym, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Katedry oraz kaplicy różańcowej w Kościele Św. Dominika, wizyta na lokalnym targu rękodzieła, gdzie można zakupić wyroby ceramiczne, ubrania, i tradycyjne słodycze. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do Oaxaca i zwiedzanie miasta: Kościół Św. Dominika, główny plac z kościołem katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Kolacja i nocleg w hotelu w Oaxaca.

Dzień 5.

Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Wizyta w fabryce produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Tehuantepec.

Dzień 6.

Po śniadaniu przejazd w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Rejs łodziami motorowymi po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, jak np. formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Dojazd do kolonialnej miejscowości San Cristobal de las Casas, spacer po mieście, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7.

Wyjazd do położonych niedaleko San Cristobal niewielkich indiańskich miejscowości. Wizyta w San Juan Chamula, gdzie tradycje chrześcijańskie w niezwykły sposób mieszają się z wierzeniami rdzennych mieszkańców. Odwiedziny w jednym z domów Majów w Zinacantan. Powrót do San Cristobal, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8.

Zjazd długimi, krętymi drogami, wśród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów
Agua Azul. Możliwość kąpieli i odpoczynku. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Palenque.

Dzień 9.

Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego, otoczonego murami miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście, zwiedzanie Katedry. Obiadokolacja i nocleg w Campeche.

Dzień 10.

Po śniadaniu przejazd do rezerwatu przyrody Celestun, gdzie podczas rejsu łodziami motorowymi można podziwiać flamingi, krokodyle, czaple i orły. Przejazd do Uxmal, dawnego miasta Majów, obecnie wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do Meridy, „białego miasta”, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11.

Po śniadaniu przejazd do “żółtego miasta” Izamal, gdzie znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote, ołtarz Czaszek, Pałac Tysiąca Kolumn. Przejazd do hotelu All Inclusive znajdującego się bezpośrednio przy plaży, na Riwierze Majańskiej.

Dzień 12 - 13.

Wypoczynek na plaży nad Morzem Karaibskim.

Dzień 14.

Ostatnie chwile wypoczynku na plaży. Transfer na lotnisko i wylot do miasta Meksyk. Zakwaterowanie w hotelu w stolicy.

Dzień 15.

Po śniadaniu przejazd do sanktuarium MB z Guadalupe, czas na modlitwę, zwiedzanie, ostatnie zakupy. Po południu obiad w lokalnej restauracji i przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 16.

Przylot do Warszawy/Berlina.

Szczegóły