Uwaga

Ignacy Loyola - żołnierz, grzesznik, święty

Wywiad z reżyserem - czytaj

Opinie o filmie 

„Wzruszająca opowieść o rycerzu, którego sam Bóg prowadzi od marzeń o wielkich czynach w służbie pewnej damy do zaciągnięcia się pod sztandar Króla odwiecznego. Niezrozumienie najbliższych, nieznośne poczucie winy, diabelska pokusa samobójstwa, nieufność ze strony Inkwizycji – to droga oczyszczenia Ignacego Loyoli, założyciela zakonu jezuitów”.
Dariusz Kowalczyk SJ 

„«Ignacio de Loyola» to film, który potrafi trzymać widzów w napięciu od początku do końca, głównie ze względu na portret głównego bohatera. Odtwórca dał z siebie wszystko. Muñoz był fenomenalny i całkowicie opanował swoją rolę, doskonale przedstawiając wszystkie niuanse charakteru św. Ignacego. Szukasz refleksji nad swoim życiem duchowym? Obejrzyj ten film”.
ABS-CBN News

„Jeżeli zmagasz się z depresją albo masz myśli samobójcze, zobacz ten film. Jeśli jesteś poważnie chory albo cierpisz, zobacz ten film. Jeśli nie wiesz, jakie Bóg ma wobec ciebie plany albo czujesz się zagubiony, zobacz ten film. Jeśli jesteś katolikiem, który chce wiedzieć więcej na temat duchowej walki lub ewangelizacji, zobacz ten film. Jeśli podziwiasz świętych, powinieneś obejrzeć to arcydzieło miłosierdzia”.
Tatiana Federoff – epicpew.com 

„WSPANIAŁY FILM! Jak dotąd najlepszy film chrześcijański tego roku”.
Fr. Dennis on movies 

„To film, który może być postrzegany jako chwytliwa opowieść jak i pouczająca narracja. Film kończy scena, w której Ignacy udaje się do Paryża. Jego spotkania ze św. Franciszkiem Ksawerym i św. Piotrem Faberem, podróż do Rzymu papieży renesansu i założenie jezuitów będą miały miejsce w przyszłości. Czy mamy nadzieję na sequel?”.
Fr. Paul Nicholson SJ of Thinking Faith (the online journal of the Jesuits in Britain) 

„«Ignacio de Loyola» jest wart pochwały. Dostarcza wystarczającej rozrywki, że nie musisz być religijny, żeby spodobał ci się ten film. Zachęcił mnie do dowiedzenia się czegoś więcej o niezwykłym i skomplikowanym życiu św. Ignacego Loyoli”.
Manny The Movie Guy