Uwaga

Bóg nie umarł 2

Bóg nie umarł 2” opowiada wprawdzie o wydarzeniu, do którego nigdy nie doszło, ale które jest stuprocentowo prawdopodobne. Każdego dnia w Ameryce ktoś komuś zabrania prawa do wyznawania swej wiary w przestrzeni publicznej. Tak się zresztą składa, że na końcu „Bóg nie umarł 2” twórcy umieścili informacje o dwudziestu pięciu tego typu przypadkach, które posłużyły im w takim czy inny sposób za inspirację. Tym razem akcja przenosi się z terenów uniwersyteckich do sądu. Nauczycielka liceum Grace Wesley (Melissa Joan Hart) zostaje pozwana za to, że opowiadała o dokonaniach Jezusa Chrystusa w czasie lekcji w świeckiej szkole. Potężna organizacja broniąca praw cywilnych amerykańskich obywateli chce przykładowego procesu, który ma prowadzić do tego, by usunąć całkowicie z dyskursu publicznego wszelkie doniesienia i informacje o Bogu.

W kinach Poznania od 8 kwietnia: MULTIKINO 51, Stary Browar i Malta oraz CINEMA CITY Kinepolis i Plaza.

Pokaz przedpremierowy Kinepolis 3 kwietnia.

Pierwsza część filmu do kupienia tutaj.