Uwaga

Jesus Christ Superstar

Centralne obchody Rocznicy Chrztu Polski na stadionie w Poznaniu zwieńczy koncert musicalowy z udziałem gwiazd. 16 kwietnia 2016 roku o godz. 19.00 Teatr Muzyczny w Poznaniu wystawi koncertową wersję musicalu Jesus Christ Superstar na poznańskim INEA Stadionie. Znany musical Andrew Lloyda Webbera wykonają soliści, zespół wokalno- taneczny i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz zaproszeni goście. Pełna obsada zostanie podana wkrótce na stronie Teatru www.teatr-muzyczny.poznan.pl. Całością dyrygować będzie Piotr Deptuch, inscenizację przygotuje Sebastian Gonciarz, choreografię stworzy Paulina Andrzejewska, a kostiumy i koncepcję scenograficzną – Mariusz Napierała.
Musical Jesus Christ Superstar przedstawia ostatni tydzień z życia Jezusa Chrystusa. Historię oglądamy z perspektywy zarówno Jego zwolenników, jak i przeciwników. Głównymi postaciami są Jezus Chrystus, Judasz Iskariota, Maria Magdalena oraz Poncjusz Piłat. Wśród utworów znajdują się takie hity jak: „I Don’t Know How To Love Him”, „Everything’s Alright”, „Superstar” czy „Could We Start Again, Please”. Broadwayowska premiera musicalu w 1971 roku okazała się znacząca dla rozwoju gatunku, wprowadzając nową formę muzyczną – rock-operę. Z kolei kompozytora, wówczas dwudziestokilkuletniego Andrew Lloyda Webbera, uczyniła największą indywidualnością teatru muzycznego ostatniej ćwierci XX. wieku.
Ten przełomowy utwór w historii musicalu, mimo swej kontrkulturowej otoczki, zawiera głębokie humanistyczne przesłanie, mocno zakorzenione w kulturze chrześcijańskiej – przypomina Przemysław Kieliszewski, Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.
Pierwsza z trzech dotychczasowych premier musicalu w Polsce odbyła się w 1987 roku i zbiegła z wizytą Jana Pawła II w Gdyni. Ikoniczne stało się zdjęcie z papieskiej Mszy św. z reklamą gdyńskiej premiery widniejącą w tle, które znalazło się na pierwszych stronach gazet na świecie. Od tego czasu musical nie znika ze scen teatrów musicalowych w Polsce, przyczyniając się do ogólnoświatowego sukcesu tego dzieła. Grany jest obecnie w Teatrze Rozrywki w Chorzowie i Teatrze Muzycznym w Łodzi.
Spektakl Teatru Muzycznego w Poznaniu jest nową produkcją, przygotowywaną specjalnie na obchody Rocznicy Chrztu Polski. Został dofinansowany w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Chrzest966. Promesa 2016. Wystawienie musicalu finansują także m.in. Miasto Poznań i Spółka PGNiG Obrót Detaliczny, Mecenas 60-lecia Teatru Muzycznego w Poznaniu.
Wejściówki na Stadion na musical „Jesus Christ Supersar” w cenie 5 PLN dostępne będą na stronie ZAPISY