Uwaga

Prymas Holandii w Sanktuarium Świętości Życia

W naszym kościele, w dniu 25 marca 2023 roku - w uroczystość Zwiastowania Pańskiego - o godz. 18:30, liturgii Odpustu Parafialnego będzie przewodniczył J.Em. ks. Kardynał Willem Jacobus Eijk Arcybiskup Metropolita Utrechtu i Prymas Holandii. (info PDF)
Nasz Gość, który z wykształcenia jest lekarzem i profesorem teologii moralnej, w dniu 25 marca od godz. 10:00 do 14:30 weźmie czynny udział w Konferencji naukowej pt. Etyka w medycynie a życie i zdrowie człowieka, którą nasza Parafia wraz Uniwersytetem Medycznym organizuje w Centrum Biologii Medycznej przy ul. Rokietnickiej 8 w Poznaniu. Temat wykładu ks. Kardynała Eijka: A Catholic answer to current challenges in healthcare and biomedical research (Katolicka odpowiedź na współczesne wyzwania w opiece zdrowotnej i badaniach biomedycznych). Udział w Konferencji jest bezpłatny. Na stronach internetowych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz naszej Parafii znajduje się panel internetowy,
na którym można zgłosić swój udział w Konferencji. Wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Zapraszamy lekarzy, pracowników ochrony zdrowia, studentów kierunków medycznych oraz wszystkich zainteresowanych.
Nazajutrz w niedzielę, 26 marca, podczas Mszy świętej o godz. 9:00 ks. Kardynał Eijk wygłosi homilię w języku angielskim w naszym kościele parafialnym.
Wizytę ks. Kardynała polecamy modlitwie Parafian i Przyjaciół Sanktuarium Świętości Życia.