Uwaga

Pomoc dla Ukraińców

Kuria Metropolitalna, Poznań 25 lutego 2022

Pomoc dla poszkodowanych przez agresję rosyjską Ukraińców

 1. W odpowiedzi na Apel Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego prosimy, aby w najbliższą niedzielę, tj. 27 lutego oraz w Środę Popielcową, dnia 2 marca 2022 roku przeprowadzić przed kościołami zbiórkę ofiar do puszek na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy.
   
 2. W sobotę 26 lutego w godz. 10.00 – 16.00 w kościele Nawiedzenia NMP (Bohaterów II Wojny Światowej 88, 61-382 Poznań, Rataje) przeprowadzimy zbiórkę asortymentu na ośrodki, w których będziemy przyjmować ukraińskich uchodźców.
  Zbieramy tylko nowe, następujące rzeczy: Koce, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, termosy/kubki termiczne, bandaże, opatrunki, woda utleniona, kosmetyki osobiste (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon itp.)
  Żywność: Gotowe dania w słoikach, takie jak m.in.: gołąbki, pulpety, fasolka itp., produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron.
   
 3. Informujemy również, że Caritas Poznańska organizuje internetową zbiórkę pieniędzy na rzecz Ukraińców poprzez stronę https://caritaspoznan.pl/akcje/pomoc-dla-ukrainy.