Ograniczenie liczby osób w Sanktuarium
od 4 maja br. obowiązuje limit - tylko 19 osób może przebywać jednocześnie w kościele
Apel o przestrzeganie przepisów sanitarnych

7. Niedziela Wielkanocy, Wniebowstąpienie Pańskie - 16 maja 2021

1. Dzisiaj – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwamy na modlitwie podczas Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszła niedzielę i kończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła.
  2. W naszej parafii rozpoczynają się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dzieci. Dzisiaj – Pierwsza Komunia Święta podczas Mszy świętej o godz. 11:00, 12:30 i dodatkowo o 15:30. Serdecznie proszę Parafian, aby wymienione godziny pozostawić wyłącznie dla dzieci i ich rodzin. Ufam, że przyjmiemy to ze zrozumieniem.
  3. Z racji przeżywanego Roku Świętego Józefa w środę, 19 maja, podczas wieczornej Mszy świętej o godz. 18:30, modlimy się w intencji mężów i ojców a także narzeczonych przygotowujących się do tej ważnej roli. Naszemu liturgicznemu zgromadzeniu będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże Ksiądz Prałat Roman Kubicki, Proboszcz Parafii św. Jana Bosko w Luboniu, wcześniej Dziekan Dekanatu Poznań – Jeżyce. Transmisja liturgii online. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 8:00.
  4. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej – w tygodniu po zakończeniu Mszy świętej; w niedzielę – po Mszy świętej o godz. 18:30. W modlitwie pamiętajmy o maturzystach!
  5. Bardzo dziękuję Drogim Parafianom i odwiedzającym Sanktuarium Świętości Życia za daninę diecezjalną i ofiary, składane w kościele oraz wpłacane w obecnym czasie na konto naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać! za wszelkie dary serca.
  6. W najbliższą sobotę, 22 maja, ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki udzieli w Katedrze święceń kapłańskich 6 diakonom naszej archidiecezji. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i prośmy o nowe powołania do kapłaństwa, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
  7. Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego i czasopism dla dzieci. Polecam także w kawiarence przy zakrystii: Modlitewnik na maj. 31 dni z Maryją (cena – 4 zł) oraz Magazyn Matki Słowa TOTA TUA – zwłaszcza dla osób należących do Żywego Różańca i tych, które po 33-dniowych rekolekcjach oddały się Matce Bożej.

Intencje od 9 do 16 maja 2021

16.05.2021

Wniebowstąpienie Pańskie uroczystość

9:00  + Andrzej Białas (int. od Małgorzaty i Alicji)