W Archidiecezji Poznańskiej obowiązuje dekret ws. koronawirusa

Dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej, specjalne zasady prewencyjne w związku z epidemią koronawirusa - Arcybiskup Stanisław Gądecki przyjął za obowiązujące w Archidiecezji Poznańskiej - czytaj


Uwaga

Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkiego Postu - 22 marca 2020

 1. W związku z obecną sytuacją zagrożenia epidemią, zgodnie z ustaleniami organów państwowych i przyjęciem tych ustaleń przez Władzę Duchowną, w kościele podczas liturgii maksymalnie może przebywać 50 osób. Na czas kwarantanny ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, podjął decyzję o zawieszeniu funkcji nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej na ternie całej Archidiecezji Poznańskiej. Przyjmijmy powyższe decyzje ze zrozumieniem.
 2. W środę, 25 marca, przypada w Kościele uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w naszej Ojczyźnie Dzień Świętości Życia, w naszej parafii – Uroczystość Odpustowa. W tym roku przeżyjemy ten dzień wyjątkowo skromnie – bez licznego udziału w liturgii, ale duchowo zjednoczeni we wspólnej modlitwie.
  • od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej;
  • o godz. 18:00 – Msza święta w intencji Parafian.
  • Osoby, które pragną w tym dniu podjąć duchową adopcję dziecka poczętego oraz wszyscy, którzy w dniu 24 marca chcą dokonać aktu osobistego oddania się Matce Bożej (po przeżytych 33-dniowych rekolekcjach) – niech uczynią to prywatnie w swoich domach, więcej.
 3. Rodziców dzieci z klas III serdecznie proszę, zgodnie z tematem ostatniej katechezy w dniu 2 marca, o pomoc dzieciom w przygotowaniu się do pierwszej spowiedzi świętej, uwzględniając chrześcijańskie kształtowanie sumienia. Choć w przyszłą niedzielę nie odbędzie się uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, to Msza święta o godz. 11:00 zostanie odprawiona w intencji dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Wszelkie informacje będą podawane w ogłoszeniach parafialnych, które umieszczamy na stronie internetowej parafii.
 4. W naszym kościele – do odwołania – w niedziele nie będzie Mszy świętej o godz. 21:00 oraz nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów. W tygodniu Msze święte będą odprawiane według normalnego porządku.
 5. Biuro parafialne czynne we wtorek i w czwartek – po zakończeniu Mszy świętej.
 6. W tym szczególnym czasie codziennie o godz. 20:30 razem z naszymi Księżmi Biskupami złączmy się we wspólnej modlitwie różańcowej, błagając Pana Boga o potrzebne łaski.

Intencje od 22 do 29 marca 2020 r. 

Niedziela

22.03.2020

  9:00  + Józef Marcinkowski
11:00  Za Parafian
12:30  Z okazji 80.Urodzin Czesława – z podziękowaniem
           za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie

Poniedziałek
23.03.2020

18:00  + Józef Marcinkowski (int. od sąsiadów) 

Wtorek
24.03.2020

18:00  + Irena Pomierna

Środa

25.03.2020

                 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

18:00  Za Parafian

 

Czwartek
26.03.2020

18:00 rez.

Piątek
27.03.2020

18:00  + Eugeniusz Latosiński

Sobota
28.03.2020

18:00  + Julian Micuła

Niedziela

29.03.2020

 

  9:00  + Elżbieta Żarnecka
11:00  W intencji dzieci przygotowujących się w naszej parafii
            do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz ich rodzicówi chrzestnych
12:30  Za Parafian