Uwaga

Ogłoszenia parafialne

Święto Ofiarowania Pańskiego - 2 lutego 2020

 1. Dzisiaj w liturgii Kościoła przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie świec – gromnic.Po liturgii zbiórka na pomoc dla klasztorów klauzurowych. W naszej archidiecezji mamy dwa klasztory klauzurowe (zamknięte): Siostry Karmelitanki Bose w Poznaniu (na Wzgórzu św. Wojciecha) oraz Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji w Pniewach. W imieniu Sióstr składam serdeczne podziękowanie za pomoc i zapewnienie o nieustannej modlitwie w intencji naszej parafii i sanktuarium.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej – w piątek od godz. 17:00 do 18:00. Skorzystajmy zatem z tego czasu; nie przychodźmy w ostatniej chwili.
 3. W tym tygodniu: Msze święte  – oprócz środy – od poniedziałku do soboty o godz. 18:00. W środę Msza święta wyjątkowo o godz. 6:30.  Biuro parafialne czynne w poniedziałek po zakończeniu wieczornej Mszy świętej oraz we wtorek od godz. 8:30 do 9:30; nieczynne – w środę i w czwartek.
 4. Wczoraj w naszej parafii zakończyła się wizyta duszpasterska, nazywana tradycyjnie kolędą. Serdecznie dziękuję za przyjęcie, wspólną modlitwę, okazję do rozmowy oraz za złożone ofiary, które w tym roku zostaną przeznaczone na dokończenie zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Podsumowanie duszpasterskie nastąpi w niedalekiej przyszłości.
 5. Młodzież z klasy VII, która zdeklarowała chęć przygotowania się do sakramentu bierzmowania zapraszam w piątek, 14 lutego, na Mszę świętą o godz. 18:00 i spotkanie katechetyczne. Obecność wszystkich konieczna.
 6. Parafialny Bal Karnawałowy odbędzie się w dniu 15 lutego 2020 roku o godz. 20:00 w Marchewkowym Polu przy ul. Kolorowej (biurowce). Cena biletu – 280 zł – od pary. Zapisy i wpłaty u Pań z Caritas Parafialnej po każdej Mszy świętej w blaszaku. Do udziału serdecznie zapraszamy Parafian – także nowych, którzy w ostatnim czasie zamieszkali na terenie naszej parafii  oraz odwiedzających nasze Sanktuarium. 
 7. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w zdemontowaniu, posprzątaniu żłóbka i dekoracji świątecznej zapraszamy w poniedziałek, 3 lutego, o godz. 19:00. Będziemy bardzo wdzięczni za obecność i pomoc.
 8. W przyszłą niedzielę składka podczas Mszy świętych będzie przeznaczona na budowę naszego kościoła. 
 9. Wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć 33 DNIOWE REKOLEKCJE wg św. Ludwika Marii Grignion de Monfort (przed zawierzeniem się Matce Bożej) zapraszam we wtorek, 11 lutego, na Mszę świętą o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne. (więcej na temat przygotowania)
 10. Ojcowie Franciszkanie Konwentualni na Wzgórzu Przemysła zapraszają na Jerycho Różańcowe. Wspólnotę Żywego Różańca oraz innych Parafian prosimy o czuwanie modlitewne w kościele na Wzgórzu Przemysła w najbliższy piątek, 7 lutego – po Mszy świętej o godz. 12:00 – do godz.14:00. 
 11. Osoby zainteresowane 8-dniowym wyjazdem – pielgrzymką do Lourdes i innych sanktuariów we Francji w drugiej połowie lipca br., zapraszam do zakrystii po zakończeniu Mszy świętej. Inicjatywa wyszła od niektórych Parafian podczas kolędy. W przyszłą niedzielę będzie znany dokładny termin pielgrzymki.
 12. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej dla dzieci i dorosłych.

Intencje od 2 do 9 lutego 2020 r.

 

Niedziela

2.02.2020

              Święto Ofiarowania Pańskiego
                 (Matki Bożej Gromnicznej)
  9:00  + Maria Pruszyńska
11:00  + Bronisław, Weronika, Leokadia
12:30 + Józef Marcinkowski (int. od córki z rodziną)
21:00  Za Parafian

Poniedziałek
 
3.02.2020

18:00  + Barbara

Wtorek

 4.02.2020

18:00  W intencji Marii – z okazji Imienin

Środa

 5.02.2020

 6:30  rez.

 

Czwartek
 6.02.2020

18:00  W intencji kapłanów i osób konsekrowanych –
           –  o wierność powołaniu

Piątek

 7.02.2020

18:00   Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu
            Pana Jezusa – za grzechy nasze i całego świata

Sobota

 8.02.2020

18:00  O światło Ducha Świętego oraz pamięć
           dla Agnieszki i Jerzego

Niedziela

9.02.2020

 

  9:00  + Józef Marcinkowski (int. od żony)
11:00  + Andrzej Patalas
12:30  + Jerzy Staniszewski (2 rocz. śm.)
21:00  Za Parafian