Uwaga

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 24 listopada 2019

 1. W naszej parafii gościmy dzisiaj Siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego, duchowe córki św. Urszuli Ledóchowskiej, które po liturgii w kawiarence przeprowadzą kiermasz i zbiórkę na utrzymanie jadłodajni przy ul. Taczaka.
 2. Modlitwa różańcowa w intencji dzieci poczętych – o szczęśliwe narodziny, dzieci zagrożonych aborcją oraz w intencji rodziców po utracie dziecka – w poniedziałek, 25 listopada, o godz. 17:30.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny:
  • Podczas każdej Mszy świętej – poświęcenie wieńców adwentowych, które przed liturgią będzie można nabyć u Pań z Caritas Parafialnej.
  • Rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które od najbliższej soboty do środy włącznie poprowadzi O. Józef Stępień, paulin z Jasnej Góry. Podczas rekolekcji wieczorne Msze święte w pierwszym tygodniu Adwentu (od poniedziałku do środy) będą o godz. 19:00. Szczegółowy program – w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  • W Adwencie Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:15; w soboty po liturgii zapraszamy na wspólne śniadanie.
 4. W dniach 5 i 6 grudnia br. w naszej parafii odbędzie się nawiedzenie kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Módlmy się dobre przeżycie naszych rekolekcji oraz szczególnego czasu obecności kopii Ikony Jasnogórskiej w naszej wspólnocie! Do licznego udziału w rekolekcjach i w dniach nawiedzenia Obrazu Matki Bożej serdecznie zapraszam Drogich Parafian oraz Wszystkich odwiedzających nasze Sanktuarium. Dobrze wykorzystajmy czas łaski! Szczegółowy program nawiedzenia – w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 5. Od najbliższego wtorku w naszym dekanacie Poznań – Jeżyce rozpoczyna się nawiedzenie kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej racji w naszej parafii w tych dniach wyjątkowo ulega zmianie porządek liturgiczny: Msze święte: we wtorek i środę o godz. 8:00, w czwartek – o godz. 7:00. Biuro parafialne czynne po liturgii: w poniedziałek wieczorem, we wtorek i środę rano.
 6. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej dla dzieci i dorosłych. Polecam także Kalendarzyk katolicki, do nabycia w zakrystii, cena – 6 zł.

 Intencje od 24 listopada do 1 grudnia 2019 r.

 

Niedziela

24.11.2019

      Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

  9:00  Z podziękowaniem za otrzymane łaski,
           z prośbą o błogosławieństwo Boże

11:00  W intencji nowożeńców Lary i Tomasza -
           - o Boże błogosławieństwo dla nich
12:30  + Genowefa Bicka
21:00  O zdrowie i potrzebne łaski dla Małgorzaty

Poniedziałek

25.11.2019

18:00  + Genowefa Bicka

Wtorek

26.11.2019

 8:00  + Genowefa Bicka

Środa

27.11.2019

 8:00  + Genowefa Bicka

 

Czwartek

28.11.2019

 7:00  + Genowefa Bicka

Piątek

29.11.2019

18:00  W intencji Barbary Jankowskiej - z okazji 70.Urodzin -
           - z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą
           o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

Sobota

30.11.2019

18:00  1) + Genowefa Bicka

           2) + Andrzej Białas (int. od sąsiadów z ul. Leśmiana)

 

Niedziela

1.12.2019

 

  9:00  + Genowefa Bicka

11:00  Za Parafian

12:30 + Maria i Mirosław Pacan (int. od córki z rodziną)

21:00  W intencji Magdy – z okazji Urodzin,
            o Boże błogosławieństwo dla niej i jej przyszłej rodziny