30. Niedziela zwykła - 27 października 2019

1. Nabożeństwo różańcowe – od poniedziałku do czwartku włącznie po Mszy św.; w środę – ok. godz. 8:30. Do wspólnej modlitwy zapraszam szczególnie dzieci z klas III i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  2. W ramach cyklu wykładów – katechez z teologii i innych dziedzin nauczania Kościoła (NIE TYLKO) DLA DOROSŁYCH, które rozpoczęły się w naszej parafii – w poniedziałek, 28 października, ok. godz. 19:15 serdecznie zapraszam na spotkanie dotyczące odpustów: Czym są ODPUSTY w nauczaniu Kościoła? Co to znaczy uzyskać odpust zupełny?
  3. Wszystkie dzieci zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych w środę, 30 października, o godz. 16:00 w blaszaku przy kościele. Mile widziane przebranie za świętych lub za aniołki.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek – święto Apostołów świętych Szymona i Judy Tadeusza; w piątek, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych, w naszym kościele Msze święte według porządku niedzielnego – o godz. 9:00, 11:00, 12:30 i 21:00. W tym dniu katolików obowiązuje uczestnictwo we Mszy świętej, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny; Msze święte o godz. 8:00 i 18:00, o godz. 17:30 – różaniec z wymieniankami za zmarłych. Nabożeństwo do Matki Bożej z racji pierwszej soboty miesiąca po rannej Mszy świętej. Odwiedziny chorych – od godz. 9:45.
  6. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla zmarłych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia.
  7. Kartki na wymienianki są wyłożone na stoliku pod chórem. Wymienianki jednorazowe składamy do pudełka w prezbiterium, wymienianki roczne – w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  8. Za tydzień, 3 listopada, będziemy przeżywali Parafialną Niedzielę Misyjną. Kazania wygłosi ojciec misjonarz – oblat Maryi Niepokalanej. Będzie można nabyć kalendarze i pamiątki misyjne. Wzorem lat ubiegłych na rzecz misji, w ramach akcji Opatrunek na ratunek, do kartonu wystawionego w kościele do końca miesiąca można składać środki opatrunkowe. Serdeczne Bóg zapłać! za środki oraz za ofiary, złożone na misje w ubiegłą niedzielę.
  9. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszam na spotkanie katechetyczne w środę, 6 listopada, o godz. 19:15. Obecność rodziców konieczna.
  10. Biuro parafialne czynne od wtorku do czwartku po zakończeniu nabożeństwa różańcowego.
  11. Organizatorzy rekolekcji weekendowych Winnica Racheli Uzdrowienie po aborcji zapraszają na skupienie w dniach od 15 do 17 listopada br. Szczegóły Winnica Racheli.
  12. W dniach 5 i 6 grudnia br. w naszej parafii odbędzie się nawiedzenie kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Do tego szczególnego czasu w naszej wspólnocie przygotujemy się poprzez rekolekcje, które rozpoczną się w 1. niedzielę Adwentu.
  13. Organizujemy pielgrzymkę na Syberię śladami polskich Zesłańców – termin: od 1 do 14 lipca 2020 roku. Szczegółowe informacje – na plakacie oraz w zakrystii i w biurze parafialnym.
  14. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej dla dzieci i dorosłych.
  15. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Zofia Kroll. Pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu górczyńskim. Wieczny odpoczynek jej dać, Panie!

Intencje od 27 października o 3 listopada 2019 r.

27.10.2019

9:00  + Zenobia Szeflińska
             (int. od Anny i Andrzeja Komosów z rodziną)

11:00  W int. Pauliny – z okazji 30. Urodzin, z podziękowaniem
             za dar życia i wiary, z prośbą o Boże błogosławieństwo
             i opiekę Matki Bożej
12:30  + Kazimiera (30 rocz. śm.) i Stanisław (25 rocz. śm.)
             (int. od Elżbiety i Wojciecha z rodziną)
21:00  + Anna Musielak (10 rocz. śm.)

28.10.2019

18:00  Za Parafian

29.10.2019

18:00  W intencji Mirosława – o szczęśliwy przebieg operacji